LOH: Dvojkajak Baláž a Botek si zaistili postup do semifinále v K2 na 1000 m

NETKY.SK • 4 August 2021, 07:47 • 2 min
LOH: Dvojkajak Baláž a Botek si zaistili postup do semifinále v K2 na 1000 m

TOKIO - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž a Adam Botek postúpili do semifinále disciplíny K2 na 1000 m na olympijských hrách v Tokiu.

slovakia

left justify in out

Debutanti na OH a úradujúci vicemajstri Európy potrebovali na postup dve jazdy. Najprv v úvodnej rozjazde obsadili prvú nepostupovú tretiu priečku a ušiel im priamy postup do finále. Ten si vybojovali Austrálčania a Nemci, ktorí v druhej polovici trate predstihli dovtedy vedúcich Slovákov.

 

Slováci postúpili z druhého miesta
Po dvojhodinovej prestávke nasledovali dve štvrťfinálové jazdy
a v druhej aj účasť slovenského dvojkajaku. V nej si už zverenci Petra Likéra nenechali ujsť postup.

 

Na kanáli Sea Forest Waterway sa od úvodných metrov usadili na čele. Neskôr ich síce predstihli Austrálčania Riley Fitzsimmons a Jordan Wood, ale Slováci bezpečne došli do cieľa na postupovej druhej priečke.

 

Za víťazmi zaostali iba o 839 tisícin sekundy. Postup z tretieho miesta si vybojovali Maďari Kornel Béke a Ádám Varga, ktorí odrazili útok Kanaďanov.

Mužské semifinále v K2 na 1000 m príde na rad vo štvrtok (5. augusta) po 3.12 h SELČ. Boje o medaily nasledujú o 5.34 h SELČ.

 

 

Vytvorenie náskoku bude kľúčové
"Odviedli sme prácu, ktorú sme museli a zajtra je nový deň, nové preteky. Všetko sa začne odznova a treba odviesť maximum. Rozjazda nebola zlá. Predviedli sme štandard, ale austrálska loď je veľmi dobre pripravená, Zdolala aj nemeckú, celkovo bola naša rozjazda bola najrýchlejšia. Záver sme už pustili, keď sme videli, že na nich nestačíme. Tieto dve lode budú extrémne silné, ale stať sa môže hocičo. Je to náš štandard, že začíname rýchlo. V semifinále si treba utvoriť taký náskok, aby nás už ostatní nedostihli alebo aby sme skončili na postupovej priečke," zhodnotil Samuel Baláž pre RTVS.


Adam Botek doplnil, že vo štvrťfinále sa s kolegom rozjazdili, čo je dôležité do ďalších bojov. Teraz sa naši olympionici musia schladiť a pripraviť na zajtrajší štart.  

 

"V semifinále má fúkať vietor oproti nám, takže podmienky budú iné. Dáme do toho úplne všetko, čo je v našich silách," skonštatoval Adam Botek.

 

Prečítajte si tiež: LOH: Rýchlostný kajakár Gelle o medailu nezabojuje. Nebol to dobrý výkon, skonštatovaltwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies