Markíze udelili pokuty za 10-tisíc eur

NETKY.SK • 22 December 2015, 16:36 • 2 min
Markíze udelili pokuty za 10-tisíc eur

BRATISLAVA - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na svojom dnešnom zasadnutí vysielateľovi Markíza – Slovakia, spol. s r.o. pokuty v celkovej výške 10-tisíc eur.

slovakia

left justify in out

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rady Lucia Jelčová, pokutu 4 500 eur dostal vysielateľ za porušenie zákona o vysielaní a retransmisii za to, že 22. júla tohto roku odvysielal upútavky na programy Zámena manželiek, Rodinné prípady, Twilight sága: Úsvit časť 1, Škorpión, Dědičství aneb kurvahošigutntág a Enderova hra a dňa 23. júla upútavku na program Mechanik zabijak bez ich rozoznateľného a zreteľného oddelenia od iných častí programovej služby tak, aby neboli zameniteľné s inými zložkami programovej služby. Pokutu 3 500 eur dostal vysielateľ za porušenie pravidiel čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu, tým, že 6. júla odvysielal upútavku na program Šerifovia a dňa 3. augusta reklamu na kinofilm Vykoľajená. Pokutu vo výške 2 000 uložila rada vysieľateľovi za to, že 26. júna o 18:03 odvysielal program Rodinné prípady, ktorý označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že obsahoval expresívne a vulgárne vyjadrovanie, pre ktoré mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies