Marian Kočner naznačil, že bude vypovedať v kauze vraždy Jána Kuciaka

NETKY.SK • 17 Jún 2020, 12:19 • 2 min
Marian Kočner naznačil, že bude vypovedať v kauze vraždy Jána Kuciaka

PEZINOK – Obžalovaný Marian K. na stredajšom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu naznačil, že bude vypovedať v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

slovakia

left justify in out

Na súde sa vykonávali vecné dôkazy, získané z domových a iných prehliadok obžalovaných. Čítali sa aj správy z banky, ktoré majú dokazovať výber peňazí za vraždu novinára.

 

Správa banky

Marian K. sa k svojej výpovedi vyjadril po tom, ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan navrhol vylúčiť verejnosť pri čítaní správy banky o bezpečnostnej schránke Mariana K.

 

Obžalovaný reagoval, že nemá problém s tým, aby verejnosť správu banky počula, s odkazom, že sa k nej bude vyjadrovať aj vo svojej výpovedi.

 

img

 

Zo správy Tatra banky vyplýva, že Marian K. mal bezpečnostnú schránku v pobočke na Gorkého ulici v Bratislave a navštívil ju aj deň po vražde novinára. Marian K. tvrdí, že išiel do schránky po kópiu znaleckého posudku ku kauze zmeniek TV Markíza.

 

Splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic toto zdôvodnenie odmieta. Pripomenul, že komunikácia z aplikácie Threema hovorí, že sa Marian K. vtedy stretol s obžalovanou Alenou Zs., aby jej odovzdal peniaze za vraždu novinára.

 

„Toto je kľúčový kamienok do mozaiky, že následne malo prísť podľa našej mienky k vybratiu peňazí,“ doplnil Lipšic.

 

Obžlobná verzia

Prokuratúra predložila aj fotky Mariana K. v banke z 27. februára 2018, teda deň po tom, ako sa verejnosť dozvedela o vražde Kuciaka. Obžalobná verzia tvrdí, že išlo o dodatočné peniaze za vraždu, ktoré si podľa Zoltána Andruskóa vypýtali vykonávatelia.

 

Alena Zs. sa v stredu vyjadrovala k vykonávaniu vecných dôkazov zaistených pri prehliadke jej domu. Ozrejmila, že jej polícia zhabala osem telefónov, avšak v spise je evidovaných iba šesť.

 

img

 

„Zmizol jeden telefón, jeho údaje boli zneužité a vložené do iného telefónu,“ tvrdí. Podľa obžalovanej bola komunikácia zo zmiznutého telefónu vložená z dôvodu, že telefón na ňu nebol písaný.

 

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies