Mária Kolíková: Zmluva o nákupe ruských vakcín Sputnik V má byť povinne zverejnená

NETKY.SK • 17 Apríl 2021, 15:41 • 2 min
Mária Kolíková: Zmluva o nákupe ruských vakcín Sputnik V má byť povinne zverejnená

BRATISLAVA - Zmluva o nákupe ruských vakcín Sputnik V patrí medzi zmluvy, ktoré majú byť povinne zverejňované.

slovakia

left justify in out

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Peter Bubla, skonštatovala, že zmluva o nákupe Sputnika V by mala byť zverejnená. Podľa ministerky ide zároveň o zmluvu, ktorá má byť v zmysle infozákona sprístupnená aj na základe infožiadosti. Kolíková oboznámila s predmetným stanoviskom Eduarda Hegera, ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského a na tomto stanovisku je podľa jej slov zhoda aj s vicepremiérom pre legislatívu Štefanom Holým.

 

img

 

Mohlo by vás zaujímať: Zuzana Čaputová povedala, že dôvod požiadavky na vrátenie vakcín Sputnik V bol iný


„V súvislosti s nákupom vakcín Sputnik sa vyjadrujú vedci, vedecké inštitúcie, Slovenská akadémia vied, Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Osobnosti z vedeckého prostredia požívajú veľkú dôveru verejnosti a myslím si, že je veľmi dôležité a správne, že aj v tejto otázke zaujímajú jasný, nezaujatý a nestranný postoj. Chcem im v tom vyjadriť podporu, pretože to vnímam ako dôležité pre Slovensko aj pre ochranu nášho zdravia,“ uviedla ministerka. Kolíková verí, že v najbližších dňoch bude predmetná zmluva zverejnená.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies