Mária Kolíková: „Slovensko podniká právne kroky k zaisťovaniu ruského majetku." Čo si myslí o šéfovi Nočných vlkov?

NETKY.SK • 25 Júl 2022, 18:55 • 2 min
Mária Kolíková: „Slovensko podniká právne kroky k zaisťovaniu ruského majetku." Čo si myslí o šéfovi Nočných vlkov?

BRATISLAVA - Vláda ministerku spravodlivosti Kolíkovú na jar poverila zriadiť Ústrednú koordinačnú skupinu pre vykonávanie medzinárodných sankcií, ktorej členmi sú viaceré štátne orgány a inštitúcie.

slovakia

left justify in out

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková považuje rozhodnutie Európskej únie zaradiť európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka na sankčný zoznam za odôvodnené.


„Nie je samozrejme štandardné, že občan SR je na sankčnom zozname EÚ. Súčasne treba povedať, že to nie je prvý prípad, kedy sa občan EÚ dostal na sankčný zoznam EÚ," uviedla Kolíková v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

 

Prečítajte si aj: Minister Krajniak potvrdil, že strana Sme Rodina chystá veľký krok!

 

img

 

Sankcie

 

Ministerka spravodlivosti sa vyjadrila aj k sankciám. Podľa nej spôsob vykonávania medzinárodných sankcií nie je dobrý. Problém vidí v tom, že je rozložený medzi viaceré orgány. 

Je to veľmi rozbité a musíme urobiť riadnu právnu úpravu, aby sme to mohli urobiť oveľa efektívnejšie aj pre budúce prípady," podotkla Mária Kolíková. 


Ako ďalej uviedla, ministerstvo upozornilo príslušné orgány, aby v súvislosti s vykonávaním sankcií urobili potrebné kroky. 

Ministerstvo spravodlivosti identifikovalo v rámci našej pôsobnosti, že je tu majetok, ktorý súvisí s obchodnými spoločnosťami a v tej súvislosti sme urobili potrebné kroky. Informovali sme, samozrejme, aj všetky orgány, ktoré súvisia s týmto justičným priestorom, či už sú to súdy alebo exekútorská, notárska komora," doplnila.

 

img

 

Zaisťovanie majetku


Hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla taktiež uviedol, že na Slovensku už zaistili majetok viacerých ruských bánk. 

 

„V stredu 13. júla Ministerstvo financií (MF) SR informovalo Ústrednú koordinačnú skupinu pre vykonávanie medzinárodných sankcií, že v týždni od 27. júna do 1. júla vykonalo notifikáciu do databázy Financial Sanctions Operational Results (FSOR), ktorá sa týkala zápisu nulových zaistení aktív Ruskej národnej banky. V rovnaký deň MF SR informovalo, že do FSOR databázy zadalo aj informáciu o zaistení akcií Sberbank Rossii OAO a VTB Bank PJSC," oznámil Peter Bubla.

Zo sveta: Sergej Lavrov zo zásadným vyhlásením! Mal by sa Zelenskyj začať obávať?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies