Maďarsko odsúdilo vyhrážky Ukrajiny

NETKY.SK • 30 Máj 2022, 06:00 • 2 min
Maďarsko odsúdilo vyhrážky Ukrajiny

BUDAPEŠŤ - Maďarský rezort diplomacie označil za neprijateľné vyhlásenie ukrajinskej strany, podľa ktorej sa „s ropovodom Družba, cez ktorý prúdi ropa do Maďarska, môže stať čokoľvek“.

slovakia

left justify in out

Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na nedeľňajšie vyjadrenie štátneho tajomníka maďarského ministerstva zahraničných vecí zodpovedného za rozvoj bilaterálnych vzťahov Tamása Menczera vo verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió.

 

img

 

Menczer uviedol, že vyhlásenie ukrajinského ministerstva energetiky je zarážajúce najmä pre to, že Maďarsko poskytuje pomoc Ukrajincom v núdzi. „Do Maďarska prišlo z Ukrajiny už vyše 730 000 ľudí,“ podotkol štátny tajomník a podčiarkol, že jeho krajina ponúkla projekty na pomoc Ukrajine, a to aj pre ľudí, ktorí tam zostali.

 

Prečítajte si tiež: V Maďarsku natankujú lacnejšie už len domáci. Zahraničné autá majú smolu!

 

Poradkyňa ukrajinského ministra energetiky Olena Zerkaľová podľa agentúry Ukrinform kritizovala Maďarsko za jeho postoj k snahám Bruselu zaviesť sankcie na dovoz ruskej ropy. Dodala, že s ropovodom Družba, ktorý prechádza ukrajinským územím, sa môže stať čokoľvek. „V politických otázkach rozhoduje ukrajinská vláda a prezident a oni rozhodujú aj o tom, aký jazyk použijeme, aby mu porozumel aj Viktor Orbán.“

 

img

 

V súvislosti s návrhmi Európskej únie na energetické sankcie voči Rusku Menczer zopakoval postoj maďarskej vlády, podľa ktorého Maďarsko nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré by ohrozili bezpečnosť dodávok energií na jeho územie.

 

Predstaviteľ maďarského ministerstva diplomacie zdôraznil, že 65 percent ropy prichádza do Maďarska z Ruska a cez ropovody Družba alebo Adria.

 

Možno vás zaujme: Grécko má obavy. Na hranici s Tureckom postaví ďalší plot

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies