MČ Devínska N. Ves prispeje na pohreb každej obete 500 eurami

NETKY.SK • 7 September 2010, 11:48 • 2 min
MČ Devínska N. Ves prispeje na pohreb každej obete 500 eurami

MČ Devínska N. Ves prispeje na pohreb každej obete 500 eurami

slovakia

left justify in out

img

Vyhlásenie k masakru z 30. augusta v byte na Ulici Pavla Horova v mestskej časti (MČ) Devínska Nová Ves prijalo dnes tamojšie miestne zastupiteľstvo. Odsúdilo v ňom všetky formy násilia, vyjadrilo sústrasť rodinám obetí a súcit s ranenými a poškodenými.
"Priebeh a dôsledky udalostí z 30. 8. 2010 musia byť pre samosprávne orgány poučením pri zabezpečovaní podmienok pri ochrane životov, zdravia a majetku občanov," uvádza sa okrem iného vo vyhlásení.
Miestne zastupiteľstvo schválilo príspevok vo výške priemerných výdavkov na sociálny pohreb, t.j. 500 eur pre jednu obeť tragédie s trvalým pobytom na území MČ z fondu rezerv. Ďalej splnomocnilo starostu Vladimíra Mráza uvoľniť financie z tohto fondu na úhradu výdavkov na sanáciu poškodených bytov a nebytových priestorov po tragédii.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies