Lucie Bílá vydala nový štúdiový album Modi

NETKY.SK • 14 November 2012, 15:17 • 2 min
Lucie Bílá vydala nový štúdiový album Modi

Lucie Bílá vydala nový štúdiový album Modi - Celebrity S novým štúdiovým albumom prichádza v týchto dňoch česká speváčka Lucie Bílá. Pod názvom Modi vychádza na etikete vydavateľstva Supraphon.

slovakia

left justify in out

img

S novým štúdiovým albumom prichádza v týchto dňoch česká speváčka Lucie Bílá. Pod názvom Modi vychádza na etikete vydavateľstva Supraphon. Po dokonalom úspechu Bílej supraphonského vianočného albumu prichádza štrnásťnásobná zlatá slávica s novým pesničkovým albumom.

Ten ponúka tucet nových piesní – Já, Jsem tvůj tichý pacient, Světlo zas uvidíš, Chyba lávky, Co do jména?, Chtěla bych znát, Ty sám sis to přál, Archanděl Chamiel, Nakálená, Intuice, Kde ty časy jsou a Modi. S producentom Petrom Maliským takmer dva roky vyberala speváčka zo zahraničných piesní, ktoré doplnila pätica skladieb domácich autorov. 

Na zozname autorov sú Petr Malásek, René Rypar, Dalibor Cidlinský, Radoslav Banga, textami prispeli Václav Kopta, Tomáš Belko a Radoslav Banga, známy z formálie Gypsy.cz. Osem textov je z pera Pavla Vrbu, sú poslednými z tvorivej dielne tohoto básnika a textára (zomrel 7. septembra 2011). Vrbovi patrí aj titulná téma, kde Modi je slávny maliar Modiglisni a rozprávačkou jeho osudová modelka.

Lucie si spolupracovníkov môže vyberať

Lucie Bílá je hviezdou, ktorá si môže spolupracovníkov vyberať. Pre tento album si zvolila takých, ktorí prispeli ku takmer šansónovej nálade album, ktorý nahrávala od mája do augusta tohoto roku. Aj piesne zo zahraničnej produkcie podliehali tomuto výberu, medzi nimi She's Out Of My Life z repertoáru Michaela Jacksona, v českej verzi jako Ty sám sis to přál. Nový album je umeleckým dokladom o aktuálnej fáze života a kariéry už niekoľko rokov najpopulárnejšej českej speváčky.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies