LOH 2020: Baránková je v kvalifikácii na 12. mieste! Chladila sa aj uterákmi s ľadom

NETKY.SK • 23 Júl 2021, 07:40 • 2 min
LOH 2020: Baránková je v kvalifikácii na 12. mieste! Chladila sa aj uterákmi s ľadom

Slovenská reprezentantka Denisa Baránková obsadila 12. miesto v kvalifikácii súťaže žien v olympijskom luku. V Tokiu vytvorila nový slovenský juniorský rekord.

slovakia

left justify in out

Baránková dosiahla súčet 655 bodov, čo je jej osobný rekord aj slovenský juniorský rekord. Pre bronzovú medailistku z tohtoročných majstrovstiev Európy v tureckej Antalyi to znamená, že v 1. kole vyraďovacej časti sa stretne s Estónkou Reenou Parnatovou. Tá skončila na 53. priečke spomedzi 64 účastníčok. Podľa pravidiel kvalifikácia utvorila dvojice pre hlavnú súťaž spôsobom najlepšia s najhoršou, čiže 1-64, 2-63, 3-62... 12-53. Súboj Baránková - Parnatová je naplánovaný na štvrtok 29. júla so začiatkom o 5.45 h SELČ. V Tokiu je o sedem hodín viac.

 

 

Súvisiaci článok: LOH 2020: Najmladšia členka slovenskej výpravy začne pod piatimi kruhmi súťažiť ako prvá

"Estónku poznám, viem, aké podáva výkony. Myslím si, že ju môžem zdolať a postúpiť do ďalšieho kola. Na olympijských hrách sú najlepšie svetové strelkyne, nikoho nemožno podceniť,“ skonštatovala Baránková na webe olympic.sk.

 

 Víťazkou nasadzovacieho kola sa stala Kórejčanka San Anová v novom olympijskom rekorde 680 bodov, keď trafila 36-krát desiatku a šestnásťkrát úplný stred terčovnice. Pre porovnanie – najmladšia členka slovenskej výpravy v Tokiu, iba 19-ročná Baránková, vyťažila zo 72 šípov 655 bodov, pričom 25-krát trafila desiatku a šesťkrát úplný stred X10. Úspešnejšia bola v prvej polovici kvalifikácie s 334 bodmi a sedemnástimi desiatkami, čo ju vynieslo na priebežné piate miesto. V druhej polovici pridala 331 bodov a osem desiatok a klesla na dvanástu pozíciu. Iná slovenská olympijská debutantka, Alexandra Longová, pred piatimi rokmi v brazílskom Riu de Janeiro zvládla kvalifikáciu na 22. mieste so 640 bodmi. Neskôr ešte prešla prvým kolom eliminácie a obsadila celkovú 17. priečku.

 

img

"V prvej polovici som dosiahla asi najlepší výsledok v mojej kariére. V druhej som bojovala s hlavičkou, vetrom, únavou i teplom. Dokázala som to ustáť a vzišiel z toho nový slovenský juniorský rekord. Z výsledku mám veľkú radosť. Som rada, že sa mi podarilo takto vstúpiť do olympijskej súťaže,“ uviedla Baránková a k veľkému teplu, v ktorom sa dve hodiny súťažilo, ešte dodala: "Vnímala som to ako každú inú súťaž. Neustále som sa snažila udržať svoju bublinku. Používala som chladiace veci, uteráky s ľadom i vestu. Snažila som sa schladiť, ako to išlo. Vedela som, čo ma čaká. Mala som možnosť nasimulovať si podmienky v komore v Národnom športovom centre. Prišla som dostatočne skoro, aj preto som to zvládla."

Na olympijských hrách sa v lukostreľbe strieľa na vzdialenosť 70 m. V Jumenošima Parku absolvovali ženy v piatok svoje kvalifikačné kolo, v dňoch 28. a 29. júla sa uskutočnia úvodné dve kolá eliminácie, súťaž vyvrcholí 30. júla súbojmi o medaily. Okrem žien a mužov sa bude v Tokiu bojovať o medaily aj v tímových súťažiach mužov a žien a tiež v mixe. Spoločná súťaž mužov a žien bude mať pod piatimi kruhmi súťažnú premiérutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies