Lipšic: Čislák by mal odvolať riaditeľa žilinskej Fakultnej nemocnice

NETKY.SK • 5 Marec 2015, 16:34 • 2 min
Lipšic: Čislák by mal odvolať riaditeľa žilinskej Fakultnej nemocnice

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) by mal s okamžitou platnosťou odvolať riaditeľa žilinskej Fakultnej nemocnice Štefana Voláka, myslí si šéf hnutia NOVA Daniel Lipšic.

slovakia

left justify in out

"Dôvodom sú opakované zlyhania, ktoré spochybňujú jeho kompetentnosť pri riadení tejto nemocnice," napísal v stanovisku.
      

Volák nie je podľa Lipšica schopný čeliť problémom a mal by byť odvolaný skôr, ako na jeho nekompetentnosť doplatia pacienti. "Nedôstojné hygienické podmienky, preplnenosť oddelení, neochota komunikovať s personálom a výpoveď väčšiny lekárov interného oddelenia sú jasným dôkazom," tvrdí.
      

Lipšic poukázal aj na Volákov "prvý vážny prešľap". "Bol to pofidérny ozdravný plán, ktorý nemocnici dodala firma na čele s nastrčeným, nič netušiacim kotolníkom," dodal.
      

Ministerstvo zdravotníctva vníma politikove vyjadrenia ako snahu získať politický kapitál rok pred voľbami. "Pán Lipšic už asi zabudol na obdobie, keď bol členom bývalej vlády a v roku 2011 to bola práve táto vláda, ktorá zrušila v žilinskej nemocnici oddelenie pľúcnych chorôb, infekčné a kožné oddelenia a nezvládla situáciu v rezorte, ktorá vyústila do celoslovenského štrajku lekárov," reagovala hovorkyňa rezortu Martina Šoltésová.
      

Poznamenala, že súčasná vláda poskytla žilinskej nemocnici financie vo výške takmer 600.000 eur na komplexnú rekonštrukciu internistického monobloku. "Na rozdiel od bývalej vlády, ktorej členom bol aj pán Lipšic a ktorá brala pacientom lôžka v žilinskej nemocnici," dodala.
      

Dlhodobá nespokojnosť s neriešením kritickej situácie na internom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina viedla väčšinu lekárov tento mesiac k podaniu výpovedí. Ministerstvo deklarovalo, že zdravotná starostlivosť ohrozená nie je. Výpovede by po lekároch mohli podať aj sestry, informovala dnes šéfka sesterských odborov Monika Kavecká.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies