Liberáli si na kongrese strany zvolili osem členov do republikovej rady. Najväčšiu podporu získal Klus

NETKY.SK • 13 Jún 2021, 08:05 • 2 min
Liberáli si na kongrese strany zvolili osem členov do republikovej rady. Najväčšiu podporu získal Klus

BRATISLAVA - Delegáti strany Sloboda a Solidarita (SaS) zvolili na sobotňajšom kongrese v Pezinku osem členov republikovej rady. Sú medzi nimi Martin Klus, Jozef Kanuščák, Marián Viskupič, Juraj Jevin, Miroslav Žiak, Michal Uherčík, Juraj Droba a Jana Bittó Cigániková.

slovakia

left justify in out

Troch členov zvolili na štyri roky, jedného na tri roky, dvoch na dva roky a na jeden rok volili dvoch členov. Najviac hlasov získal štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus

 

Rovnako zvolili členov revíznej komisie a rozhodcovskej komisie. Výsledky oznámil predseda volebnej komisie Radovan Sloboda s tým, že voľba bola mimoriadne náročná, keďže trvala viac ako štyri hodiny.

Predseda liberálov Richard Sulík uviedol, že spravia všetko pre to, aby táto vláda na čele s Eduardom Hegerom (OĽaNO) fungovala do februára 2024, teda do riadneho termínu parlamentných volieb.

 

 

Na kongrese podľa jeho slov potrebovali zvoliť chýbajúcich členov republikovej rady a až po včerajšku je kompletná. Politické otázky neriešili.

 

Reagoval tak na otázku, či si vie predstaviť spoluprácu so stranou Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD). Doplnil však, že si ju predstaviť nevie, lebo je to podľa neho prezlečený Smer - sociálna demokracia (Smer-SD).

Republiková rada SaS je výkonným orgánom strany. Za svoju činnosť zodpovedá kongresu a je povinná riadiť sa jeho uzneseniami a zabezpečovať ich plnenie. Republikovú radu tvorí predseda strany z titulu svojej funkcie a 12 ďalších členov volených kongresom.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies