Let smrti spoločnosti AirAsia: Žiadna obeť nemala záchrannú vestu

NETKY.SK • 31 December 2014, 17:27 • 2 min
Let smrti spoločnosti AirAsia: Žiadna obeť nemala záchrannú vestu

SURABAJA - Prvé dve telá z lietadla spoločnosti AirAsia, ktoré havarovalo pri pobreží ostrova Borneo, dnes dopravili do indonézskeho mesta Surabaja, kde sú zhromaždení aj príbuzní obetí a čakajú na správy o svojich milovaných.

slovakia

left justify in out

Záchranári sú presvedčení, že na dne mora pri Borneu našli lietadlo, keďže sonar tam pod morskou hladinou zaznamenal veľký tmavý predmet, a to neďaleko miesta, kde sa našli na hladine trosky a telá.
      

Lode a lietadlá pátrajú v Jávskom mori po lete QZ501 už od nedele 28. decembra, keď stroj stratil kontakt v zlom počasí približne 40 minút po štarte zo Surabaje, druhého najväčšieho mesta v Indonézii. Lietadlo smerovalo do Singapuru.
      

Z mora už vytiahli sedem tiel, niektoré boli úplne oblečené, čo môže naznačovať, že Airbus A320-200 narazil na morskú hladinu neporušený. To podporuje teóriu, že lietadlo postihla strata vztlaku. Rozpadlo sa až po náraze na hladinu.
      

Tatang Zaenudin, predstaviteľ zodpovedný za indonézsku pátraciu a záchrannú operáciu, už skôr informoval, že jedno z nájdených tiel malo záchrannú vestu.
      

Neskôr však uviedol, že sa nenašla žiadna obeť oblečená v záchrannej veste. Telo sa našlo približne o dve hodiny skôr ako vesta, opravil informáciu Tatang Zaenudin.
      

"Telo sme našli o 8.20 h a záchrannú vestu o 10.32 h, takže tam bol časový rozdiel. Toto je najnovšia informáciu, akú máme," uviedol pre tlačovú agentúra Reuters.
      

Obe telá, v rakvách vyzdobených kvetmi a označených číslicami 001 a 002, priviezlo lietadlo vzdušných síl do Surabaje.
      

Väčšinu zo 162 ľudí na palube havarovaného lietadla tvorili Indonézania. Záchranári nenašli nikoho živého.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies