Lacko, Hrbatý a sestry Kučové ťahákmi Ritro Slovak Open

NETKY.SK • 27 Október 2010, 11:49 • 2 min
Lacko, Hrbatý a sestry Kučové ťahákmi Ritro Slovak Open

Lacko, Hrbatý a sestry Kučové ťahákmi Ritro Slovak Open

slovakia

left justify in out

Lukáš Lacko, Dominik Hrbatý a sestry Zuzana s Kristínou Kučovou budú patriť k najväčším ťahákom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise Ritro Slovak Open (15.-21. novembra). Hrbatý dostal od riaditeľa turnaja Igora Mošku voľnú kartu.
      Na mužský challenger je prihlásených sedem hráčov z elitnej svetovej stovky, nasadenou jednotkou by mal byť Poliak Lukasz Kubot. "Slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť, že opäť uvidia kvalitný tenis. Na Ritro Slovak Open sa s výnimkou Karola Becka predstaví kompletná mužská slovenská špička. Pre Domina Hrbatého, ktorý je najúspešnejším účastníkom bratislavského challengeru, by to mal byť rozlúčkový turnaj. Priamu účasť v hlavnej súťaži má zabezpečenú Lukáš Lacko, z ďalších slovenských hráčov má najväčšiu šancu dostať sa do hlavného pavúka Andrej Martin," informoval  Moška.
      V ženskej časti turnaja prišlo k zníženiu dotácie o polovicu na 25.000 dolárov. "Bolo to z pragmatických dôvodov. Naše tri najlepšie tenistky Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková ba neštartovali ani na 50-tisícke a pre ďalšie slovenské hráčky je aj 25-tisícka dostatočne zaujímavá. Okrem sestier Kučových sa v Bratislave predstaví aj Lenka Juríková či naša úspešná juniorka Jana Čepelová. Zo známych zahraničných mien privítame v Btatislave Češku Sandru Záhlavovú," dodal Moška.
      Víťaz mužskej dvojhry zinkasuje prémia 15.300 eur a do rebríčka ATP Entry si pripíše 110 bodov. Víťazka ženského singla si prevezme šek na 2940 dolárov a do rebríčka WTA jej pribudne 50 bodov. Vstupné bude od pondelka do piatka jedno euro, na víkendové semifinálové a finálové stretnutia tri eura.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies