Kúpili ste si v Pepcu kuchynské potreby? Úrad verejného zdravotníctva niektoré z nich vyhlásil za nebezpečné

NETKY.SK • 4 Marec 2021, 13:01 • 2 min
Kúpili ste si v Pepcu kuchynské potreby? Úrad verejného zdravotníctva niektoré z nich vyhlásil za nebezpečné

BRATISLAVA - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na sadu kuchynských pomôcok čiernej farby, ktoré sa predávali v predajniach Pepco.

slovakia

left justify in out

Obchod Pepco predával nebezpečné výrobky. Do systému rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá ich nahlásilo Poľsko. 

 

img

Ide o sadu kuchynských pomôcok čiernej farby z Číny, ktorých dovozcom je Pepco Poland Sp z Poľska. Vo výrobkoch bola laboratórnymi analýzami zistená migrácia primárnych aromatických amínov nad maximálne povolený limit.

 

To je v rozpore s nariadením Komisie Európskej únie zo 14. januára 2011 o plastových materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami v platnom znení.

 

img

 

Konkrétne ide o výrobky s výrobným číslom 316048, 316049, 316050, 316051, 316052 a 316053.

 

img

„Na základe laboratórnych analýz výrobkov dovozca dobrovoľne stiahol predmetné výrobky z trhu v Poľsku,“ doplnila hovorkyňa Daša Račková. Výrobky sa sťahujú aj z trhu aj v ostatných štátoch a aj na Slovensku, kde sa predávali v predajniach Pepco.

 

Račková majiteľom už zakúpených výrobkov odporúča, aby ich nepoužívali a prípadne ich vrátili na miesto predaja.

Prečítajte si tiež: Úrad verejného zdravotníctva má závažný odkaz pre všetkých zamestnávateľovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies