Kto sa stane vlastníkom novej nemocnice na Boroch?

NETKY.SK • 23 December 2021, 12:24 • 2 min
Kto sa stane vlastníkom novej nemocnice na Boroch?

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pripustil možnosť, že majiteľom koncovej nemocnice na Boroch by mohol byť aj štát.

slovakia

left justify in out

Možností je však podľa neho viacero. „Nevylučujem, že dôjde k diskusii s vlastníkom nemocnice na bratislavských Boroch a urobí sa niečo, čo sa chcelo aj predtým. Prevádzkovateľom by mohla byť súkromná spoločnosť a majiteľom by mohol byť štát," povedal s tým, že situácia sa bude odvíjať aj od toho, čo bude ekonomicky výhodné a najrýchlejšie. Slováci majú podľa slov ministra dostať takú zdravotnú starostlivosť, aká im v 21. storočí prislúcha.

 

img

 

Lôžok v Bratislave je podľa ministra dosť. Otázkou je ich kvalita. „Pokiaľ vás bude ošetrovať ten istý lekár a tá istá zdravotná sestra a bude to na Kramároch alebo v nových Boroch, tak pre pacienta je voľba, kde chce byť ošetrený, jasná," doplnil.

 

Moderné nemocnice by mali poskytovať oveľa väčší komfort aj prístrojové vybavenie. Dochádzať by malo k minimálnemu styku obslužného personálu s pacientmi. Samozrejmosťou by mali byť moderné urgentné príjmy.

 

img

 

Poukázal na to, že v projekte optimalizácie siete nemocníc sa počíta s jednou národnou koncovou nemocnicou. Pripustil, že ide o obrovský projekt. Za štyri roky sa podľa ministra takáto nemocnica vybudovať nestihne. Uviedol tiež, že sa riešia aj prípadné iné zdroje financovania na jej vybudovanie. Časť financií by teda mohla ísť z plánu obnovy a ďalšia podľa Lengvarského z iných zdrojov. „Veľká koncová nemocnica by tu mala byť či už z hľadiska liečenia pacientov, alebo výučby pre študentov," povedal.

 

Projekt veľkej koncovej nemocnice v Bratislave má podľa neho niekoľko variantov. Potrebné je ho vyriešiť aj po politickej stránke. Fungovanie takejto nemocnice, ako aj ostatné veľké projekty by sa mali zabezpečiť uznesením vlády.

 

Prečítajte si: Prezidentka podpísala niekoľko reforiem, no nie všetci sú spokojní

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies