Kovalík sa predstaví v hlavnej súťaži na turnaji Bratislava Open

NETKY.SK • 7 Jún 2024, 10:16 • 2 min
Kovalík sa predstaví v hlavnej súťaži na turnaji Bratislava Open

BRATISLAVA - Slovenský tenista Jozef Kovalík sa napokon predstaví v hlavnej súťaži na antukovom challengerovom turnaji Bratislava Open (10.-16. júna). Voľnú kartu mu udelil Slovenský tenisový zväz. Kovalík postúpil na prebiehajúcom grandslamovom turnaji Roland Garros do 3. kola a v nasledujúcom vydaní svetového rebríčka sa posunie na post slovenskej jednotky.

slovakia

left justify in out

"Som veľmi rád, že sa Jojo rozhodol po dobrých výkonoch na Roland Garros, že ešte počká s prípravou na trávnatú časť sezóny,“ povedal o jeho štarte na domácom podujatí riaditeľ turnaja Branislav Stankovič. Aby mohol Kovalík na dvorcoch TK Slovan Bratislava hrať, muselo prísť k drobným zmenám. "S účasťou to bolo komplikovanejšie. Všetci sme však mali záujem o to, aby u nás hral. Voľnú kartu mu udelil Slovenský tenisový zväz, pričom do kvalifikácie klesol pôvodný držiteľ karty Lukáš Pokorný. Túto kartu som pre zmenu uvoľnil ja,“ vysvetlil Stankovič pre oficiálnu stránku podujatia.

Kovalík bol v máji vo finále dvojhry na challengeri v rakúskom Mauthausene a na podobnom podujatí v apríli v chorvátskom Splite získal singlový titul. V marci sa tešil tiež z triumfu na antuke v chorvátskom Zadare. "Som rád, že v tomto roku podáva dobré výkony. Na challengeroch a v Paríži uhral fantastické výsledky. Herne aj vekovo dozrel a verím, že podá v Bratislave kvalitný výkon," uviedol Stankovič.

Na Bratislava Open 2024 uvidia diváci zo Slovákov v hlavnej súťaži okrem Kovalíka aj Alexa Molčana, Norberta Gombosa i Martina Kližana a v kvalifikácii dvojhry ešte Andreja Martina, Miloša Karola, Lukáša Pokorného a Petra Benjamína Privaru. Kvalifikácia dvojhry sa začne v nedeľu 9. júna od 11.00 h a zápasy hlavnej singlovej súťaže v pondelok 10. júna od 11.00 h.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR, Foto: Sportnet / TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies