Koncom augusta padli na Slovensku teplotné rekordy

NETKY.SK • 1 September 2015, 09:03 • 2 min
Koncom augusta padli na Slovensku teplotné rekordy

BRATISLAVA - Horúčavy lámu rekordy aj na konci augusta. Meteorológovia ich namerali dnes, ale aj počas predchádzajúcich dní.

slovakia

left justify in out

Na viacerých miestach dnes Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) nameral 33,3 stupňa Celzia, čo označil za absolútny rekord pre 31. august. Teplota vzduchu dosiahla takúto hodnotu napríklad v Dolnom Hričove.

 

"Veľmi teplo bolo dnes aj na severe, v Liesku sme namerali 32,4 stupňa Celzia, bola to najvyššia teplota na danej stanici v tomto roku," informovali TASR zo SHMÚ.

 

Absolútny slovenský rekord bol podľa meteorológov prekonaný aj v nedeľu (30.8.) v Čaklove, kde teplota vzduchu dosiahla 36,8 stupňa Celzia. "Čo je o tri desatiny viac ako pôvodný rekord z Malaciek z roku 1992," podotkli zo SHMÚ.

 

Najvyššiu teplotu na danej stanici v tomto roku namerali v nedeľu v Poprade, a to 34 stupňov Celzia. Podľa meteorológov je to na koniec augusta veľmi netypické.

 

Vlna horúčav je na Slovensku od piatka (28.8.), odvtedy meteorológovia namerali každý deň aspoň na jednej stanici 35 stupňov Celzia.

 

Absolútne maximum teploty pre prvý september je 32,8 stupňa Celzia z Orechovej z roku 2012. "Túto hodnotu zrejme opäť prekonáme na mnohých miestach," dodali meteorológovia.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies