Knižnici pre deti a mládež pribudli počas prázdnin nové knihy

NETKY.SK • 16 August 2011, 17:04 • 2 min
Knižnici pre deti a mládež pribudli počas prázdnin nové knihy

Knižnici pre deti a mládež pribudli počas prázdnin nové knihy

slovakia

left justify in out

img

Od začiatku prázdnin pribudli v Knižnici pre mládež mesta Košice štyri desiatky nových knižných titulov (spolu 250 zväzkov) pre deti, mládež i dospelých. Letné obdobie knižnica využíva aj na svoju modernizáciu.
      "V pobočke na ulici Davida Feju vynovujú sedačky, na ktoré vlastnoručne šijú poťahy samotné knihovníčky. Pobočku na Drábovej ulici v nadväznosti na zmenu majiteľa objektu zrušili," informovala dnes TASR Beáta Hybáčková z knižnice.
      Dodala, že koncom septembra sa knižnica chystá zúčastniť na dvoch celoslovenských podujatiach - v Prešove na súťažnej prehliadke programov pre deti, kde už viackrát uspela, a v Košiciach na celoslovenskom stretnutí tvorcov bibliografií pre deti a mládež. To má byť tentoraz venované košickým ilustrátorom detských kníh.
      Hybáčková ďalej pripomenula, že v knižnici majú plné ruky práce aj počas leta. Celý prvý prázdninový mesiac usporadúvali medzinárodný literárny festival Mesiac autorského čítania, v centrálnej požičovni i v skladových priestoroch robili revíziu fondu.
      "Každý piatok odchádzali knihovníčky za svojimi čitateľmi do zoologickej záhrady, kde im ponúkali literatúru o zvieratách, rôzne hry a burzu kníh. Piatky v ZOO potrvajú do konca augusta. Burza kníh z Knižnice pre mládež mesta Košice je k dispozícii aj každú augustovú nedeľu popoludní v Kulturparku na Kukučínovej," vymenovala Hybáčková.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies