Klus: Noční vlci šíria propagandu, na Slovensku preto nie sú vítaní!

NETKY.SK • 7 Máj 2021, 10:36 • 2 min
Klus: Noční vlci šíria propagandu, na Slovensku preto nie sú vítaní!

BRATISLAVA – Motorkárska skupina Noční vlci zneužíva podľa štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martina Klusa (SaS) pietne spomienky na šírenie škodlivej propagandy.

slovakia

left justify in out

Klus to napísal vo svojom profile na sociálnej sieti preto zdôraznil, že na Slovensku nie sú Noční vlci vítaní. „Táto hybridná hrozba na kolesách nemá v našich mestách a obciach čo hľadať,“ píše Klus.

 

Členovia skupiny Noční vlci podľa štátneho tajomníka „manifestačne brázdia po vojenských pamätníkoch, skrývajúc sa za úctu k obetiam 2. svetovej vojny alebo šíria heslá o všeslovanskej vzájomnosti“. Doplnil, že v skutočnosti len vyzývajú na podporu nacionalistických či extrémistických síl a mobilizujú verejnosť proti členstvu v Európskej únii a NATO.

 Štátny tajomník rezortu diplomacie tvrdí, že hybridné hrozby nie sú žiadnou „Columbovou ženou“. Noční vlci sú podľa Klusa ďalším dôkazom toho, že SR už niekoľko rokov čelí hybridným, kybernetickým či spravodajským operáciám.

 

Prevenciu proti týmto hrozbám preto považuje za strategický záujem štátu. To však podľa neho nejde bez podpory celej vlády, silových rezortov a aktívneho zapojenia širokej verejnosti.

„Rezort diplomacie chce ísť v tomto smere naďalej príkladom, čo dokazuje vytvorením oddelenia pre hybridné hrozby a posilňovanie odolnosti, či postupným posilňovaním kapacít v oblasti strategickej komunikácie,“ ozrejmil Klus.

 

Dodal, že to, ako dokáže Slovensko minimalizovať hybridné hrozby, je jednou z kľúčových otázok bezpečnosti a odolnosti demokracie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies