Klub Anži Machačkala má finančné problémy, predá najlepších hráčov

NETKY.SK • 28 December 2016, 14:48 • 2 min
Klub Anži Machačkala má finančné problémy, predá najlepších hráčov

MACHAČKALA - Ruský futbalový klub Anži Machačkala prostredníctvom svojej oficiálnej stránky zverejnil informáciu, podľa ktorej pristúpi k predaju najlepších hráčov do iných klubov. Dagestanského účastníka ruskej najvyššej súťaže k tomuto kroku prinútili finančné problémy.

slovakia

left justify in out

"Milí fanúšikovia. Musíme vás informovať, že vzhľadom na objektívne príčiny, vrátane finančných, je náš klub Anži nútený pristúpiť k optimalizácii vo všetkých oblastiach. Týka sa to aj predaja našich najlepších hráčov do iných klubov. Finančné ťažkosti postihli v súčasnosti viacero klubov, nielen Anži Machačkala, a preto vás žiadame, aby ste tieto zmeny prijali s pochopením," uvádza sa v oficiálnom stanovisku vedenia klubu.


V Machačkale pôsobí od leta aj niekdajší tréner českej reprezentácie či slovenských klubov MŠK Žilina a Matador Púchov Pavel Vrba. Niektoré ruské médiá priniesli správy o tom, že úsporné opatrenia by sa mohli dotknúť aj 53-ročného rodáka z Přerova.


Klub patriaci miliardárovi Sulejmanovi Kerimovovi sa dostal do podobnej situácie aj pred troma rokmi. Vtedy z mužstva odišli viaceré zvučné mená - Samuel Eto´o, Willian, Igor Denisov, Jurij Žirkov či Lassana Diarra. Oklieštené mužstvo Anži následne v sezóne 2013/2014 zostúpilo o poschodie nižšie. Po roku si opäť vybojovalo miestenku medzi ruskou elitou. V tejto sezóne figuruje po jesennej časti na 11. mieste tabuľky.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies