Klimatickí aktivisti naliali čiernu tekutinu do Fontány di Trevi v Ríme

NETKY.SK • 21 Máj 2023, 19:00 • 2 min
Klimatickí aktivisti naliali čiernu tekutinu do Fontány di Trevi v Ríme

RÍM - Klimatickí aktivisti z talianskej odnože skupiny Posledná generácia sa v nedeľu činili. Do slávnej Fontány di Trevi v Ríme naliali čiernu tekutinu vyrobenú zo zriedeného rastlinného uhlia.

slovakia

left justify in out

Klimatickí aktivisti z talianskej odnože skupiny Posledná generácia podnikli v nedeľu akciu občianskej neposlušnosti, aby upozornili na potrebu riešiť klimatickú krízu. Do slávnej Fontány di Trevi v Ríme naliali čiernu tekutinu vyrobenú zo zriedeného rastlinného uhlia. TASR prevzala správu z talianskej tlačovej agentúry ANSA.

 

Skupina približne desiatich ľudí sa tiež postavila priamo do fontány a držala pútač s textom "Nebudeme platiť za fosílne palivá". Bol to odkaz na kampaň za zastavenie investovania verejných peňazí, ako aj dotácií do fosílnych palív. Podľa hnutia Posledná generácia (taliansky: Ultima Generazione) sú práve fosílne palivá zodpovedné za emisie skleníkových plynov, ktoré spôsobujú klimatickú krízu. "Naša krajina umiera," skandovali medzi urážkami turistov a okoloidúcich, potom zasiahla polícia.

 

Protest sa konal po niekoľkých podobných akciách občianskej neposlušnosti z posledných týždňov v Taliansku, ktoré majú pritiahnuť pozornosť na klimatickú krízu. Protestujúci sa v nedeľu konkrétne zmienili aj o krutých záplavách a zosuvoch pôdy v regióne Emilia Romagna na severe Talianska, vyvolaných novou vlnou extrémneho počasia, ktoré vedci spájajú s globálnym otepľovaním.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies