KĽDR: Po dvoch mesiacoch sa na verejnosti objavila manželka súčasného vodcu KĽDR

NETKY.SK • 17 December 2013, 09:45 • 2 min
KĽDR: Po dvoch mesiacoch sa na verejnosti objavila manželka súčasného vodcu KĽDR

SOUL - Pri príležitosti druhého výročia úmrtia bývalého najvyššieho vodcu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-ila sa dnes po prvý raz po dvoch mesiacoch objavila na verejnosti aj manželka súčasného vodcu Kim Čong-una. Informovala o tom agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Severokórejská štátna televízia odvysielala zábery Kimovej manželky Ri Sol-džu, ako sprevádza svojho manžela do mauzólea Kumsusan v Pchjongjangu, kde sú vystavené zabalzamované telá Kimových predchodcov Kim Čong-ila a zakladateľa KĽDR Kim Ir-sena.

Ri sa poslednýkrát objavila na verejnosti 16. októbra na koncerte. Jej dnešná účasť na verejnom podujatí rozptýlili špekulácie o jej súčasnej existencii po tom, čo minulý týždeň popravili za vlastizradu Kimovho strýka Čang Song-tcheka, ktorý údajne dohodol zoznámenie Ri so súčasným severokórejským vládcom.

Kim Kjong-hi (67), teta Kim Čong-una a manželka popraveného Čanga, sa nezúčastnila ani na rannom spomienkovom zhromaždení v mauzóleu, ani popoludní nenavštívila prezidentský palác.

Čang Song-tchek bol popravený za to, že sa údajne pokúšal získať moc a začal privádzať ekonomiku KĽDR do "nekontrolovateľnej katastrofy".

Po Čangovom páde zostal osud jeho manželky Kim Kjong-hi nejasný. Agentúra KCNA však v sobotu oznámila, že Kim bola požiadaná, aby pripravila pohreb predsedu kontrolného výboru vládnucej Strany práce Kim Kuk-tcheho.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies