Kiskov odlet do Mexika sa zdrží pre poruchu lietadla

NETKY.SK • 20 November 2017, 10:52 • 2 min
Kiskov odlet do Mexika sa zdrží pre poruchu lietadla

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska mal v pondelok ráno odcestovať na prvú pracovnú návštevu Mexika, odlet sa však odkladá pre únik kvapaliny z hydrauliky podvozku lietadla.

slovakia

left justify in out

"Počas predletovej prehliadky objavili pracovníci leteckého útvaru únik kvapaliny z hydrauliky podvozku, ktorý vznikol pravdepodobne zmenou teplôt. Lietadlo odletí do servisného strediska do Prahy, kde bude celý diel vymenený. Následne sa vráti do Bratislavy. Lietadlo by malo byť na cestu do Mexika pripravené dnes popoludní," uviedol pre TASR hovorca rezortu vnútra Ivan Netík.

 

Kiska podľa jeho poradcu pre komunikáciu Romana Krpelana berie celú situáciu s nadhľadom. "Prezident Andrej Kiska krátko pred odletom na oficiálnu návštevu do Mexika dostal informáciu, že lietadlo má poruchu a odlet sa odkladá zatiaľ o štyri hodiny. Prezident berie túto situáciu s nadhľadom a humorom," povedal.

 

Štátnu návštevu Spojených štátov mexických absolvuje A. Kiska na pozvanie prezidenta Enrique Peňa Nieta. Pôjde o prvú štátnu návštevu slovenského prezidenta v tejto krajine. Na programe návštevy v dňoch 21. až 23. novembra je aj jeho vystúpenie na pôde Senátu mexického parlamentu, na slovensko-mexickom ekonomickom fóre či prevzatie symbolického kľúča od hlavného mesta Mexika.


Obsahom rozhovorov s predstaviteľmi krajiny má byť rozvoj bilaterálnej spolupráce, osobitne v hospodárskej oblasti, v inováciách, vede, výskume, a ďalšie témy spoločného záujmu. Prezidenti podpíšu spoločnú deklaráciu o prehĺbení spolupráce a na podpis je pripravených aj niekoľko zmluvných dokumentov v hospodárskej a kultúrno-školskej oblasti.


Súčasťou programu je aj návšteva štátu Nuevo León, kde sa Kiska stretne so zástupcami najväčšieho mexického investora na Slovensku a navštívi Technologický inštitút mesta Monterrey. Prezidenta bude na oficiálnej návšteve sprevádzať podpredseda Národnej Rady SR Andrej Hrnčiar a skupina slovenských podnikateľov a zástupcov akademickej obce..

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies