Kirgizsko podniklo ďalší krok na ceste k parlamentnej demokracii

NETKY.SK • 17 December 2010, 12:44 • 2 min
Kirgizsko podniklo ďalší krok na ceste k parlamentnej demokracii

slovakia

left justify in out

Kirgizsko podniklo ďalší krok na ceste k parlamentnej demokracii


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Kirgizsko podniklo dnes ďalší krok na ceste k ukončeniu dlhotrvajúcich nepokojov a vytvoreniu prvej parlamentnej demokracie v strednej Ázii, keď vládnuca koalícia zvolila nového predsedu parlamentu.
      Na základe nového modelu vlády, ktorý podporili USA, no pôvodne kritizovalo Rusko, bude hlavnou rozhodovacou inštitúciou v Kirgizsku parlament, pričom predseda vlády bude mať viac právomocí ako prezident. Susedné stredoázijské štáty sú naproti tomu centralizovanými, autoritárskymi prezidentskými republikami.
      "Hlavnou úlohou je teraz rýchlo vytvoriť legitímnu vládu, ktorá sa nám bude zodpovedať. Navrhujem, aby snemovňa schválila nový kabinet," povedal po zvolení nový predseda parlamentu Achmatbek Keldibekov (44).
      Očakáva sa, že hlasovanie poslancov o novej vláde sa uskutoční neskôr v priebehu dňa.

Zdroj: TASR/Reuters



Autor: Redakcia Netky



Netky
Letné prázdniny o
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND
logo
Copyright © 2025 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies