Kerry: Medzinárodné spoločenstvo musí bojovať proti násilnému extrémizmu

NETKY.SK • 19 Február 2015, 17:32 • 2 min
Kerry: Medzinárodné spoločenstvo musí bojovať proti násilnému extrémizmu

WASHINGTON - Americký minister zahraničných vecí John Kerry dnes povedal, že medzinárodné spoločenstvo musí čeliť hrozbe teroristického násilia s rovnakým odhodlaním, s akým k svojmu krvavému poslaniu pristupujú teroristi.

slovakia

left justify in out

Šéf americkej diplomacie týmito slovami podľa agentúry DPA otvoril tretí a posledný deň summitu o boji proti extrémizmu, ktorý sa za účasti delegátov zo 60 krajín koná v Bielom dome.
     

"Naším cieľom je nadviazať na rozhovory, ktoré sme tu po dva dni viedli, a preskúmať spôsoby, ako bojovať s najznepokojujúcejšími hrozbami, ktorým čelíme," povedal Kerry.
     

Na podujatí v Bielom dome sa zúčastnil aj generálny tajomník OSN Pan Ki-mun. "V súčasnom svete je priveľa bolesti. Potrebujeme chladnú hlavu a zdravý rozum. Nikdy nesmieme dovoliť, aby tu vládol strach," povedal Pan Ki-mun.
     

Na rokovaní vystúpi dnes aj americký prezident Barack Obama. 
     

Hoci sa podujatie nazýva summit, ostatné krajiny boli zastúpené predovšetkým na vládnej či ministerskej úrovni.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies