Kažimír: Rozpočet upevňuje smerovanie k vyrovnanému hospodáreniu v roku 2017

NETKY.SK • 3 December 2014, 17:21 • 2 min
Kažimír: Rozpočet upevňuje smerovanie k vyrovnanému hospodáreniu v roku 2017

BRATISLAVA - Poslanci tento rok ukončili diskusiu o návrhu rozpočtu na rok 2015 nezvyčajne rýchlo. Kým v minulosti bolo rokovanie o zákone roka niekoľkodňovým maratónom, tentoraz netrvalo ani dva celé dni. O zákone roka sa bude hlasovať vo štvrtok (4.12.) dopoludnia.

slovakia

left justify in out

"Musím priznať, že ma krátkosť rozpravy prekvapila," konštatoval minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) vo svojom záverečnom slove po skončení rozpravy. Písomne sa do diskusie prihlásilo 17 poslancov, dnes po obedňajšej prestávke však viacerí z nich neboli v pléne a stratili tak možnosť zúčastniť sa rozpravy. V poloprázdnej rokovacej sále sa následne ústne do diskusie prihlásili len štyria ďalší zákonodarcovia.

 

Kažimír vo svojom vystúpení pripomenul, že Slovensko ešte nikdy nehospodárilo s vyrovnaným rozpočtom. K tomuto cieľu však podľa neho smerujeme a nasvedčuje tomu aj rozpočet na rok 2015. "Rozpočet upevňuje naše smerovanie k vyrovnanému rozpočtu v roku 2017. Je to realistický plán," zdôraznil šéf rezortu financií.

 

Slovensko podľa neho stále nesie znaky krízy, jej pozostatky sú viditeľné napríklad na trhu práce. Vláda preto verí, že vyrovnané hospodárenie je správne preto, aby sa potom prípadné prebytky mohli použiť na financovanie potrebných oblastí.

 

"Pre mňa je dôležité, aby sme našim riadením verejných financií dokázali pomôcť ľuďom, podporiť hospodársky rast a pomôcť riešiť najpálčivejšie problémy Slovenska," opísal Kažimír. Tými sú podľa neho najmä zamestnanosť a práca pre ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies