Každý tretí vodič zastavený políciou je závislý od alkoholu

NETKY.SK • 1 Január 2015, 10:02 • 2 min
Každý tretí vodič zastavený políciou je závislý od alkoholu

BRATISLAVA - Každý tretí vodič, ktorého policajti zastavia a pošlú ho na psychiatrické vyšetrenie do Centra pre liečbu drogových závislostí (CPLDZ) v Bratislave, je závislý od alkoholu.

slovakia

left justify in out

"Zo 142 vodičov sme závislosť doposiaľ diagnostikovali u 52, čo je 37 percent," upozornil šéf centra Ľubomír Okruhlica. Podľa jeho slov v roku 2012 do centra takto poslali 7797 ľudí, o rok neskôr 7460 a za deväť mesiacov tohto roku to bolo 5887 ľudí.
     

Policajti by mali vodičov, u ktorých zistia prítomnosť alkoholu, posielať na psychiatrické vyšetrenie od roku 2011. Vtedy začala platiť novela zákona o cestnej premávke, ktorá im to nariaďuje.
     

Ak u vodiča na psychiatrickom vyšetrení diagnostikujú závislosť, pošlú ho na liečenie. Ak závislý nie je, previnilec si musí nájsť odborné poradenstvo u dopravného psychológa.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies