Každého štvrtého Európana postihuje nadmerný hluk

NETKY.SK • 20 December 2014, 10:16 • 2 min
Každého štvrtého Európana postihuje nadmerný hluk

OSLO - Jeden zo štyroch Európanov pociťuje následky nadmerného hluku z cestnej dopravy, ktorý spôsobuje prebdené noci, ale aj srdečné ochorenia. Napísala to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie Európskej agentúry pre životné prostredie (EEA).

slovakia

left justify in out

Agentúra vo svojom prvom hodnotení vplyvu hluku v Európe napísala, že hukot podkopáva schopnosť detí sústrediť sa v niektorých školách a ovplyvňuje aj prírodu, napríklad prehlušovaním spevu vtákov, ktoré lákajú partnerov.
      

"Zvukové znečistenie je hlavným environmentálnym zdravotným problémom v Európe," tvrdí EEA v správe. EEA je agentúrou Európskej únie, sídli v dánskej Kodani. Podľa jej tvrdenia je najväčším zdrojom hluku presahujúceho stanovené normy cestná doprava. Hluk z nej vplýva na približne 125 miliónov ľudí, čo je štvrtina populácie EÚ. K tomu sa pridáva aj hluk zo železničnej a leteckej dopravy či priemyselných oblastí.
      

Agentúra oznámila, že hluk spôsobuje každý rok v Európe približne 10.000 predčasných úmrtí a vedie tiež k asi 900.000 prípadom hypertenzie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies