Kanye West to myslel vážne! Spustil svoju prezidentskú kampaň

NETKY.SK • 20 Júl 2020, 09:30 • 3 min
Kanye West to myslel vážne! Spustil svoju prezidentskú kampaň

WASHINGTON - Americký raper Kanye West začal v nedeľu svoju kampaň ako kandidát do prezidentských volieb v USA, ktoré sa budú konať v novembri. V prejave na prvom stretnutí s voličmi v meste Charleston sa venoval najmä téme interrupcií a otroctvu.

slovakia

left justify in out

Bezpečnosť na prvom stretnutí 

Tento politický míting bol označený za začiatok raperovej kampane v prezidentských voľbách a bol len pre akreditovaných pozvaných hostí. Tí museli podpísať čestné vyhlásenie v súvislosti s rizikami nákazy koronavírusom, mať prekryté horné dýchacie cesty a dodržiavať pravidlo o bezpečnom odstupe, informovali viaceré americké médiá.

 

img

 

Ťažká téma, o ktorej sa chcel zdôveriť 

Pokiaľ ide o tému interrupcií, Kanye West priznal, že žiadal od svojej manželky Kim Kardashianovej, aby podstúpila interrupciu, keď čakala ich spoločnú dcéru North.

 

 

V súvislosti s interrupciami spomenul aj svojho otca, ktorý tiež od manželky žiadal, aby šla na potrat. "Moja mama mi zachránila život. Žiadny Kanye West by nebol, lebo môj otec mal veľa roboty," uviedol raper v slzách. Následne kričal: "Takmer som zabil svoju dcéru!".

 

Tubmanovej minulosť

Vo svojom prejave sa Kanye venoval aj známej americkej abolicionistke a aktivistke Harriet Tubmanovej, ktorá v skutočnosti podľa neho nikdy reálne neoslobodila otrokov, len zariadila, aby pracovali pre iných belochov.

 

img

 

Rieši sa už jeho psychické zdravie 

Výňatky z príhovoru Kanyeho Westa sa medzičasom objavili na sociálnych sieťach, pričom vyvolali dojatie, ale aj hnev a znepokojenie, pokiaľ ide o psychické zdravie speváka.

 

Post na Twitteri 

Necelé štyri mesiace pred prezidentskými voľbami v USA 43-ročný Kanye West prekvapil, keď 5. júla na sociálnej sieti Twitter oznámil, že bude kandidovať proti Trumpovi. O svojej kampani však neposkytol takmer žiadne podrobnosti.

 

 

Pred dvoma rokmi to vyzeralo inak 

Tento slávny raper mal v roku 2018 - na slávnostnom stretnutí v Oválnej pracovni Bieleho domu - na hlave šiltovku s nápisom "Make America Great Again", čo je motto kampane za znovuzvolenie súčasného prezidenta USA Donalda Trumpa. Kanye West však teraz tvrdí, že súčasného prezidenta Trumpa už nepodporuje.

 

img

 

Ešte potrebuje podpisy

V médiách USA sa minulý týždeň začali šíriť správy o tom, že West z kampane vypadol. Zmeškal totiž termíny registrácie v niekoľkých štátoch, ale napr. v štáte Oklahome splnil požiadavku na registráciu do volieb. Aby mohol kandidovať aj v štáte Južná Karolína, musí do dnešného podvečera (miestneho času) vyzbierať 10 000 podpisov.

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies