Kanada prijme až 50-tisíc utečencov zo Sýrie

NETKY.SK • 22 December 2015, 09:39 • 2 min
Kanada prijme až 50-tisíc utečencov zo Sýrie

OTTAWA/AMMÁN - Kanadská vláda oznámila, že v roku 2016 zdvojnásobí počet prijatých utečencov zo Sýrie. Celkovo by malo nájsť nový domov v Kanade až 50.000 Sýrčanov. Oznámila to v pondelok kanadská vláda, ktorú citovala stanica BBC.

slovakia

left justify in out

Doterajší plán nového liberálneho premiéra Justina Trudeaua počítal s tým, že do februára 2016 príde do Kanady 25.000 Sýrčanov. Približne 10.000 z nich by malo doraziť do krajiny ešte do konca tohto kalendárneho roka; prvé lietadlá so sýrskymi utečencami prileteli do krajiny pred vyše týždňom.

 

Kanadský minister pre imigráciu a občianstvo John McCallum v pondelok oznámil, že presídľovací program bude počas roka 2016 rozšírený na 50.000 osôb. McCallum to uviedol po rokovaniach v jordánskom Ammáne, kde sa stretol so sýrskymi rodinami smerujúcimi do Kanady.

 

Na urýchlení relokácie sýrskych utečencov budú s Kanadou spolupracovať orgány OSN i jordánska vláda.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies