Kaliňák aj Bugár by fungovanie VÚC zmenili, Krajniak by ich zrušil úplne

NETKY.SK • 12 November 2017, 14:55 • 2 min
Kaliňák aj Bugár by fungovanie VÚC zmenili, Krajniak by ich zrušil úplne

BRATISLAVA - Súčasný model fungovania samosprávnych krajov, ktorých je osem, by zmenil minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) aj podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd).

slovakia

left justify in out

Poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina - Boris Kollár) by ich zrušil úplne. Vyplýva to z ich vyjadrení v nedeľnej relácii RTVS O 5 minút 12.

 

"Každý má na to svoj názor, aj odlišný, čo je najlepšie spravovanie regiónov, či je lepšie mať väčšie regióny, ktoré sú silnejšie aj pre európskych partnerov, alebo naopak," skonštatoval Kaliňák. On osobne by vyšším územným celkom (VÚC) pridal viac kompetencií, ktoré by úlohu regiónov pre ľudí zvýraznili.

 

"Ak nastane všeobecná politická zhoda, tak my budeme tí, ktorí budú určite súčasťou tejto diskusie. Viaceré riešenia sú lepšie ako tie, ktoré sú dnes," povedal Kaliňák. Aj Bugár si myslí, že táto téma by sa mala riešiť, ak vznikne širšia politická dohoda. "Ale to bude trvať roky," poznamenal. Bugár tvrdí, že do ďalších krajských volieb by sa takáto zmena nepodarila.

 

Krajniak s tým, že sa to nedá stihnúť, nesúhlasí. Vyššie územné celky by zrušil úplne. "My sme za zrušenie týchto VÚC. Mali sme to v programe, budeme za to hlasovať," uviedol. Vie si predstaviť fungovanie tradičných žúp, do ktorých orgánov by voľby neboli. "Poslancami by boli poslanci a primátori toho regiónu, a keď potrebujú niečo regionálne rozhodnúť, tak to odhlasujú," zhrnul.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies