Južná Kórea chce zintenzívniť podporu výrobcov pamäťových čipov

NETKY.SK • 8 Jún 2023, 13:00 • 2 min
Južná Kórea chce zintenzívniť podporu výrobcov pamäťových čipov

SOUL - Južná Kórea podporí svoje strategicky dôležité odvetvie výroby pamäťových čipov v čase zvýšeného napätia medzi Spojenými štátmi a Čínou.

slovakia

left justify in out

Južná Kórea podporí svoje strategicky dôležité odvetvie výroby pamäťových čipov v čase zvýšeného napätia medzi Spojenými štátmi a Čínou. Vyhlásil to vo štvrtok juhokórejský prezident Jun Sok-jol. Geopolitické otázky sa v poslednom čase stali najväčším rizikom a samotné spoločnosti tento problém nedokážu vyriešiť, uviedol na stretnutí so zástupcami priemyslu, parlamentu a vlády. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

 

Vláda bude skúmať možnosti, ako udržať vedúce postavenie Južnej Kórey v oblasti pamäťových čipov, povedal prezident. Dodal, že k dosiahnutiu tohto cieľa prispeje posilnenie spolupráce s podobne zmýšľajúcimi krajinami, ako sú Spojené štáty. Vláda chce rozšíriť výskum a vývoj, podporiť menších hráčov a posilniť právnu ochranu čipovej technológie, uviedlo vo vyhlásení juhokórejské ministerstvo priemyslu. Južná Kórea sa usiluje nestať sa priamym účastníkom sporov o polovodiče medzi USA a Čínou.

 

Juhokórejskí výrobcovia Samsung Electronics a SK Hynix sú na jednej strane závislí od amerických technológií a zariadení, no približne 40 % juhokórejského vývozu čipov však smeruje do Číny. Washington vlani v októbri zaviedol obmedzenia na vývoz technológií na výrobu čipov do Číny. Spoločnostiam Samsung a SK Hynix, ktoré tam majú výrobné závody, udelil jednoročnú výnimku, aby mohli z USA dovážať potrebné zariadenia bez povinnosti žiadať vopred o licencie. Či sa táto výnimka predĺži, zatiaľ nie je jasné. Prevažnú väčšinu najmodernejších mikročipov na svete vyrábajú len dve spoločnosti - Samsung a taiwanská spoločnosť TSMC.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies