Juncker priznáva krízu v Európskej únii: Horí vo všetkých kútoch!

NETKY.SK • 15 December 2016, 06:53 • 2 min
Juncker priznáva krízu v Európskej únii: Horí vo všetkých kútoch!

BRUSEL - Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker priznáva, že Európska únia čelí vážnym ťažkostiam.

slovakia

left justify in out

Podľa jeho slov, ktoré odzneli v stredu večer vo vysielaní nemeckej televíznej stanice ZDF, nastala prvýkrát situácia, keď musí európske spoločenstvo zápasiť s niekoľkými krízami súčasne.

 

"Tentoraz máme do činenia s polykrízou," povedal šéf EK v programe nazvanom "Čo teraz, pán Juncker?". "Horí vo všetkých kútoch, nielen v európskych. Aj z iných kútov sveta sa však požiar šíri do Európy," dodal Juncker.

 

Hoci podľa neho zatiaľ nejde o začiatok konca EÚ, má pochopenie pre nespokojnosť niektorých občanov. Juncker si tiež uvedomuje, že politika EÚ sa vzdialila ľuďom, čo sa snaží zo svojej pozície naprávať. Eurokomisia sa tak už nechce zaoberať "každodennými drobnosťami", ale stará sa predovšetkým o vážne problémy. Eurokomisári sa zároveň snažia o dialóg s občanmi a cestujú po celej EÚ.

 

Juncker sa vyjadril deň pred koncoročným summitom EÚ v Bruseli, kde bude opäť témou aj migračná kríza. Tá z pohľadu šéfa EK zostáva stále nezvládnutá.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies