Jožo Ráž či Anton Popovič získali ocenenie Osobnosti Bratislavy 2014

NETKY.SK • 1 December 2014, 19:23 • 2 min
Jožo Ráž či Anton Popovič získali ocenenie Osobnosti Bratislavy 2014

BRATISLAVA - Spevák Jožo Ráž, hudobník Anton Popovič či lekárka Eva Siracká – aj oni sa ocitli medzi tými, ktorých dnes ocenili titulom Osobnosti Bratislavy 2014.

slovakia

left justify in out

V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláci si takto uctili osem osobností. Ocenení si domov odniesli okrem diplomu aj unikátnu grafiku od akademickej maliarky Ivety Lederer. TASR o tom informoval Michal Bartek z vydavateľstva STAR production, ktoré podujatie organizuje.
     

Osobnosťami Bratislavy 2014 sa stali spevák a hudobník Jožo Ráž, lekárka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine Eva Siracká, básnik, textár, novinár a publicista Ľuboš Zeman, hudobník, dirigent, skladateľ, producent a riaditeľ SOZA Anton Popovič, očný chirurg František Veselý, speváčka Marcela Laiferová, športový komentátor Karol Polák a podpredsedníčka odborovej organizácie ZO OZ KOVO Volkswagen Slovakia Jolana Julkeová.
     

Víťazmi sa tento rok stali všetci nominovaní. "Každý nominant má svoje pevné miesto v histórii či súčasnosti nášho mesta, a preto je veľmi ťažké nájsť spomedzi nich jedného, kto by získal tento titul," povedala Mária Reháková, generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production.
     

O víťazoch rozhodovala porota, ktorú tvorili Tatiana Rosová, Mikuláš Milko, Juraj Lelkeš, Jozef Banáš, Mária Kráľovičová, Marián Gajdoš, Mária Miková a Ľubomír Feldek.
     

Projekt, ktorý má za cieľ odovzdať poctu osobnostiam Bratislavy, zastrešuje kultúrno-spoločenský mesačník Metropola. Jeho čitatelia tak mali možnosť vybrať si spomedzi ôsmich nominovaných svojho favorita. Po sčítaní hlasov sa nakoniec víťazmi čitateľskej ankety stali hneď dvaja, a to Siracká a Julkeová.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies