Johnson odmieta, že vopred vedel o možnom porušení pravidiel

NETKY.SK • 18 Január 2022, 21:46 • 2 min
Johnson odmieta, že vopred vedel o možnom porušení pravidiel

LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson v utorok rozhodne odmietol, že ho vopred upozornili na možné porušenie pandemických opatrení na večierku v sídle predsedu vlády na Downing Street 10 v máji 2020. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica BBC.

slovakia

left justify in out

„Nikto ma neupozornil, že to bolo v rozpore s pravidlami,“ povedal premiér. „Bol by som si to pamätal,“ dodal. Johnsonov bývalý hlavný poradca Dominic Cummings v predchádzajúcich dňoch uviedol, že on sám premiéra v tom čase varoval. Cummings obvinil Johnsona , že v spojitosti s večierkom klamal pred britským parlamentom.

 

img

 

Druhá stála tajomníčka úradu vlády Sue Grayová v súčasnosti vedie vyšetrovanie možného porušenia pandemických opatrení členmi britskej vlády. Johnson sa verejne ospravedlnil britskej kráľovnej Alžbete II. za večierky, ktoré sa v priestoroch Downing Street 10 konali minulý rok v apríli – v predvečer pohrebu princa Philipa, vojvodu z Edinburghu. „Môžem len opakovane vyjadriť ospravedlnenie Jej Veličenstvu a krajine za nesprávne úsudky, ku ktorým došlo a za ktoré preberám plnú zodpovednosť,“ uviedol Johnson. Podpredsedníčka britskej opozičnej Labouristickej strany Angela Raynerová povedala, že „Johnson nepotreboval nikoho, kto by mu oznámil, že párty, na ktorej sa zúčastnil, porušovala pravidlá“. Premiér by mal podľa Raynerovej odstúpiť.

 

K téme: Zamestnanci Johnsonovho úradu mali párty v predvečer pohrebu princa Philipatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies