Jeden z najnebezpečnejších zločincov je odsúdený na doživotie

NETKY.SK • 23 September 2010, 07:29 • 2 min
Jeden z najnebezpečnejších zločincov je odsúdený na doživotie

Jeden z najnebezpečnejších zločincov je odsúdený na doživotie

slovakia

left justify in out

img

Minister vnútra Daniel Lipšic vyslovil dnes spokojnosť s tým, že podľa neho jeden z najnebezpečnejších slovenských zločincov bol odsúdený na doživotný trest.
Reagoval tak na rozhodnutie senátu Krajského súdu (KS) v Prešove, ktorý zamietol odvolanie Mikuláša Černáka proti rozsudku prvostupňového súdu. Potvrdil teda verdikt Okresného súdu (OS) v Prešove, ktorý uznal Černáka za vinného z účasti na šiestich vraždách, objednávky usmrtenia podnikateľa Mariána Karcela a odsúdil ho na výnimočný doživotný trest odňatia slobody.
Lipšic ocenil niekoľkoročné úsilie polície a prokuratúry, ktoré sa zavŕšilo. "Ukazuje sa, že vytvorenie osobitného tímu policajtov a prokurátorov v roku 2005 bol správny krok, ktorý dnes priniesol ovocie. Považujem to za malý krok smerom k spravodlivosti, ale za veľmi dôležitý a významný," konštatoval po rokovaní vlády SR.
V minulosti údajne najobávanejšieho muža slovenského podsvetia obžalovali v súvislosti s vraždami Jozefa Filipa, Jozefa Štefana, Pavla Lenharta, Milana Siposa, Emila Potáscha a Gustáva Slivenského. Vraždu Karcela si mal objednať z väzenia.
Proces sa na OS v Prešove sa začal v novembri 2008 a v jeho priebehu pred súdom vypovedalo takmer 70 svedkov a znalcov. OS vyniesol rozsudok 10. novembra 2009 a odhaduje sa, že spis v tejto trestnej veci má vyše 13.000 strán.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies