Handlová vstúpi do oblastnej organizácie cestovného ruchu

NETKY.SK • 5 November 2023, 16:00 • 2 min
Handlová vstúpi do oblastnej organizácie cestovného ruchu

HANDLOVÁ - Mesto Handlová vstúpi do Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región horná Nitra-Bojnice (OOCR RHNB). Banícke mesto doposiaľ jej členom nebolo, od vstupu si sľubuje rozvoj turizmu v meste i získanie financií na svoje projekty. Návrh na vstup do OOCR odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok.

slovakia

left justify in out

"Handlová sa nachádza na kraji kraja, kraji okresu a v podstate je oklieštená z hľadiska geografických okolností. Skôr, než začneme koncipovať cestovný ruch v meste do dlhších časových horizontov, je potrebné osadiť Handlovú ako samosprávu do nejakého regionálneho rámca, regionálnej štruktúry, ktorá sa touto problematikou zaoberá," načrtol predseda komisie kultúry a cestovného ruchu pri mestskom zastupiteľstve (MsZ) Branislav Ondruška.

 

Mesto podľa neho má v oblasti cestovného ruchu čo ponúknuť. "Handlová je staré mesto, máme banícku históriu, sú tu historické pamiatky, máme zrekonštruované námestie, ktoré sa bude opäť ďalším spôsobom vylepšovať a bude atraktívne, pretože prvky, ktoré doň pribudnú, budú veľmi interaktívne a zaujímavé. Máme tu krásnu prírodu, je tu Horný koniec s rybníkom," priblížil.

Vstup mesta do OOCR RHNB je ďalším krokom k tomu, aby samospráva vedela posunúť dopredu cestovný ruch v meste, a to tým, že sa prepojí s mestami, obcami v regióne a partnermi zo súkromného sektora, skonštatovala primátorka Silvia Grúberová. "Aby sme tak spoločným spôsobom dokázali vykryť týždňový pobyt na hornej Nitre pre turistov jedným alebo dvoma dňami v meste Handlová s jeho atrakciami," dodala.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR, Foto: Mesto Handlová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies