Je uznávaným lekárom cievnej chirurgie a rozhodcom, Roman Slyško ukončil kariéru arbitra

NETKY.SK • 5 Október 2018, 14:52 • 2 min
Je uznávaným lekárom cievnej chirurgie a rozhodcom, Roman Slyško ukončil kariéru arbitra

BRATISLAVA - Kedysi úderné a nekompromisné slovenské rozhodcovské trio Ľuboš Micheľ - Martin Balko a Roman Slyško je definitívne minulosť. Vo veku 45 rokov ukončil profesionálnu kariéru aj posledný z tejto trojice Slyško.

slovakia

left justify in out

"Táto myšlienka vo mne dozrievala dlhší čas, už to nebolo pre mňa dostatočne motivujúce. Nechcel som už začínať novú sezónu Ligy majstrov v skupine českého arbitra Pavla Královca, hoci na Slovensku som ešte mohol dokončiť celý súťažný ročník," povedal Roman Slyško, ktorý je tiež uznávaným odborníkom v oblasti invazívnej angiológie a angiochirurgických intervencií. 

Slyško má ako asistent rozhodcu za sebou 19 sezón v najvyššej súťaži na Slovensku, šestnásť rokov v zahraničí a desať ako účastník Ligy majstrov. Jeho vrcholom bolo finále Ligy majstrov zo sezóny 2007/2008, v ktorom Manchester United zdolal Chelsea 6:5 až na strely zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa zápas hraný v Moskve skončil 1:1. "V tom istom roku sme boli aj na majstrovstvách Európy a tam sme sa dostali až do štvrťfinále, hoci sme to mali dobre rozbehnuté na pokračovanie," pripomenul Slyško.

Na ME 2008 v Rakúsku a Švajčiarsku bol nominovaný na 5 zápasov, dva roky predtým zažil na MS v Nemecku štyri stretnutia. "Bola to dlhá a pekná kariéra, ale všetko má svoj koniec. Už som nemal taký hlad po zápasoch ako kedysi, keď som ako 30-ročný túžil po San Sire či Nou Campe v snahe vidieť tam najlepších hráčov na svete. Keď sme to s kolegami dosiahli, dostavilo sa uspokojenie. Pridal sa aj vek a všetko to vyústilo to prirodzeného konca," doplnil na záver Slyško .

 lekár cievnej chirurgie.[3][4][1

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies