Je to potvrdené! Pápež František navštívi Slovensko už na jeseň

NETKY.SK • 4 Júl 2021, 14:33 • 2 min
Je to potvrdené! Pápež František navštívi Slovensko už na jeseň

BRATISLAVA - Hlava Katolíckej cirkvi pápež František potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko.

slovakia

left justify in out

Svätý Otec František oznámil, že od 12. do 15. septembra 2021 pricestuje na návštevu Slovenska. Urobil tak po príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne.

 

Hlava katolíckej cirkvi príde na pastoračnú návštevu
„Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu," uviedol pápež František.

 

„Popoludní predtým budem sláviť záverečnú svätú omšu na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti," pokračoval Svätý Otec.

 

„So srdca ďakujem všetkým, ktorí pripravujú túto cestu a modlím sa za nich. Pomodlíme sa všetci za túto cestu a za osoby, ktoré pracujú na tom, aby to zorganizovali," dodal pápež

 

Posolstvo zmierenia a nádeje
„Som veľmi rada, že pápež František prijal pozvanie a dnes potvrdil svoju návštevu Slovenska v septembri tohto roka. Keď som sa s ním v decembri vo Vatikáne stretla, hovoril mi o tom, ako mu je Slovensko srdcu blízke," napísala prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

 

 

Tieto jeho slová podľa hlavy štátu potvrdzuje aj fakt, že sa na Slovensku plánuje zdržať dlhšie. „Verím, že prítomnosť pápeža Františka bude pre nás všetkých posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, ktoré žijeme," dodala Čaputová.

 

Mohlo by vás zaujímať: Zuzana Čaputová sa teší na možnú návštevu pápeža Františka

 

Ide o významný moment pre Slovensko 
Oficiálne potvrdenie septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku privítal aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

 

"Pre Slovensko je veľkou cťou, že k nám Svätý Otec príde na trojdňovú apoštolskú návštevu, ktorá bude mať oficiálny i pastoračný charakter. Je to významný moment ako pre vzťahy Slovenska so Svätou stolicou tak aj pre veriacich ako aj pre všetkých ľudí hlásiacich sa ku kresťanským a humanistickým princípom, ktoré súčasný pápež tak odhodlane bráni a zdôrazňuje. Ako minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si veľmi vážim, že som mal v decembri minulého roka príležitosť stretnúť sa so Svätým Otcom osobne počas našej prezidentskej návštevy vo Vatikáne keď audiencia u pápeža v nás všetkých zanechala nezabudnuteľný dojem,“ zdôraznil minister Ivan Korčok.

 

Návšteva pápeža Františka bude zároveň v poradí štvrtou apoštolskou návštevou Svätého Otca na Slovensku. Pápež sv. Ján Pavol II. navštívil Slovensko spolu trikrát, v roku 1990 počas návštevy Česko-Slovenska zavítal do Bratislavy, v ére samostatnosti na Slovensko pricestoval v roku 1995, kedy prišiel do Bratislavy, Nitry, Šaštína, Košíc, Prešova, Levoče a Tatier.

 

V roku 2003 pricestoval do Banskej Bystrice, Rožňavy a Bratislavy. Všetky tieto historické návštevy zanechali na Slovensku hlboké dojmy a boli inšpiráciou pre celú generáciu.

 

"Veríme, že budeme mať opäť príležitosť takúto jedinečnú udalosť zažiť a nadchádzajúca cesta Svätého Otca pápeža Františka bude pre všetkých občanov našej vlasti povzbudením a posolstvom blízkosti, podpory a nádeje,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.
 

Prečítajte si tiež: Pápež František návštívil Mosul. Pri ruinách sa pomodlil za obete, ktoré zomreli vo vojne s IStwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies