Jasná je na Svetový pohár pripravená. Do dejiska cestujú fanúšikovia, Petra Vlhová vyjde na svahy už zajtra

NETKY.SK • 2 Marec 2021, 21:20 • 2 min
Jasná je na Svetový pohár pripravená. Do dejiska cestujú fanúšikovia, Petra Vlhová vyjde na svahy už zajtra

NÍZKE TATRY - Do nízkotatranského strediska Jasná, ktoré bude počas najbližšieho víkendu dejiskom pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien, sa pomaly začínajú presúvať pretekárky zo všetkých končí sveta.

slovakia

left justify in out

v utorok predpoludním sa na tréningovom svahu pripravovali reprezentantky z Česka, Poľska, Slovinska, Chorvátska a Nového Zélandu. Slovenka Petra Vlhová si na utorok zvolila kondičnú prípravu, na snehu si zatrénuje až v stredu.

 

"Petra sa na tréningový svah chystá v stredu aj vo štvrtok. V stredu máme naplánovaný slalom, ale uvidíme podľa podmienok a možno dáme aj pár jázd obráku. Nálada v našom tíme je dobrá," ozrejmil jeden z trénerov vo Vlhovej tíme Matej Gemza.

 

img

 

Poľka takmer ako doma 
Mimoriadne spokojná s podmienkami v Jasnej bola Poľka Maryna Gasienicová-Danielová, šiesta z obrovského slalomu na nedávnych majstrovstvách sveta v Taliansku.

 

"Tréningový svah je vynikajúci a verím, že aj súťažný bude rovnako kvalitný. Pred pretekmi necítim nervozitu. Som veľmi šťastná, že som mohla prísť do Jasnej, mám to totiž veľmi blízko domov. Pochádzam totiž len spoza kopca, zo Zakopaného. Škoda, že sem nemôže prísť nikto z rodiny a priateľov, aby ma podporili," prezradila 27-ročná poľská pretekárka. Pridala aj svoje očakávania od súťažného víkendu: "Chcem zo seba vydať všetko a uvidíme, na čo to bude stačiť. Verím, že to bude dobré."

 

img

 

Súťažný svah sa ešte pripravuje 
Keď sú spokojné jednotlivé výpravy, radosť má aj Michal Mrázik, ktorý je zodpovedný za prípravu tratí. "Za nás zatiaľ panuje obrovská spokojnosť. Z nášho pohľadu tréningy prebehli dobre a spätná väzba od pretekárok je vynikajúca. Sú tu samé pozitíva. Tréningový kopec je spreparovaný, takže tvrdý. Snažili sme sa tak, aby to nebolo až prehnane tvrdé," poznamenal s úsmevom a pridal aj informáciu o súťažnom svahu: "Ten je aktuálne po preparácii, teraz mu nechávame deň či dva. Potom na ňom začneme intenzívne pracovať."

 

img


V Jasnej je na programe obrovský slalom v sobotu 6. marca a slalom o deň neskôr. V oboch prípadoch je začiatok prvého kola naplánovaný na 9.30 h a druhé kolo od 12.30 h.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies