Jarné Vegánske hody budú už túto nedeľu v Starej Tržnici

NETKY.SK • 22 Apríl 2023, 17:00 • 2 min
Jarné Vegánske hody budú už túto nedeľu v Starej Tržnici

Jarné prevedenie najväčšieho vegánskeho festivalu na Slovensku sa vráti do Starej tržnice v Bratislave už túto nedeľu 23. apríla. Návštevníci a návštevníčky si na podujatí budú môcť nájsť svoje a ochutnať to najlepšie zo slovenského vegánskeho gastra od 10. do 19. hodiny. Súčasťou festivalu bude aj tento rok celodenný program s prednáškami, hudobným sprievodom a kuchárskymi show.

slovakia

left justify in out

Vegánske hody sa minulý rok vrátili po trojročnej pandemickej prestávke a prilákali tisícky milovníkov a milovníčok vegánskeho jedla. Na Jarných Vegánskych hodoch sa zúčastní až 34 prevádzok a stánkov, ktoré pricestujú z rôznych slovenských aj českých miest a prinesú so sebou špeciality. Okrem rastlinných jedál slovenskej receptúry si návštevníci a návštevníčky budú môcť vychutnať aj street food jedlá, ázijskú kuchyňu či inú exotiku a chýbať nebudú ani koláče a zákusky. 

 

Fanúšikovia a fanúšičky vegánskeho gastra si budú môcť pozrieť aj kuchárske show a zistiť, ako si pripraviť rastlinné pochúťky jednoducho aj u seba doma. Súčasťou celodenného programu bude aj krst knihy Klíčkovanie od Vierky Múdrej s krstným otcom, moderátorom Martinom Šmahelom, prednáška odborníka na výživu so špecializáciou na vegánstvo a rastlinnú stravu Radeka Látala, ale aj kuchárska show od obľúbenej autorky vegánskych kuchárskych kníh Nikolety Kováčovej. 

 

img

 

Už túto nedeľu nás čakajú Jarné Vegánske hody, ktoré budú opäť v bratislavskej Starej tržnici. Minulý rok sme festival obnovili po trojročnej prestávke a na festivale sme privítali tisíce ľudí. Na Jarné Vegánske hody sa veľmi tešíme a ako každý, aj tento ročník chceme ľuďom ukázať to najlepšie z rastlinnej kuchyne, predstaviť novinky na gastro scéne a dať im príležitosť stráviť spoločne slnečnú nedeľu s dobrým jedlom,” hovorí event manažérka Vegánskych hodov, Monika Dančová.

 

Vegánske hody vznikli v roku 2009 s cieľom podporiť na Slovensku rozvoj rastlinného stravovania, ktoré vylúčením živočíšnych potravín z nášho jedálnička, znižuje jeho dopady na životné prostredie a zvieratá. Neskôr sa rozrástli do Košíc, Žiliny, Trnavy, Prešova a Banskej Bystrice, a stali sa jedným z najväčších vegánskych food festivalov v strednej a východnej Európe. Počas svojej existencie umožnili desaťtisícom ľudí spoznať to najlepšie z rastlinnej kuchyne na Slovensku a vyskúšať si, ako chutí udržateľná a ohľaduplná kuchyňa. Lístky na Vegánske hody Bratislava 2023 sú ešte stále dostupné v predpredaji na webstránke festivalu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies