Jankovská sa nedočkala vytúženej slobody. Nepomohlo jej ani rozviazanie jazyka a spolupráca

NETKY.SK • 22 Január 2021, 10:53 • 2 min
Jankovská sa nedočkala vytúženej slobody. Nepomohlo jej ani rozviazanie jazyka a spolupráca

Súd zamietol Jankovskej žiadosť o prepustenie z väzby.

slovakia

left justify in out

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici dnes rozhodol o žiadosti bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej o prepustenie z väzby na slobodu. Podľa jej advokáta Petra Erdösa ponúkla súdu náhradu väzby elektronickým monitorovacím zariadením. Súdne rozhodnutie však Jankovskú nepotešilo.

 

 

img


„Moja klientka sa priznala v celom rozsahu ku skutkom, ktoré sa jej kladú za vinu a ktoré priznáva, že spáchala konaním, ktoré rozsiahlo popisuje. Okrem toho významným spôsobom spolupracuje s vyšetrovacími orgánmi,“ uviedol Erdös pre televíziu s tým, že obvinená objasňuje trestné konanie osôb, o ktorých polícia doteraz nevedela.

 

img

 

„Vypovedá aj k iným osobám v objasňovaní inej závažnej trestnej činnosti. Na väzbu nevidíme už žiadne dôvody,“ doplnil. Ani tento fakt jej očividne nepomohol presvedčiť súd.

 

Súvisiaci článok: Monika Jankovská sa na Úrade špeciálnej prokuratúry pravdepodobne rozrozprávala, vypovedala deväť hodín

 

Jankovská je väzobne stíhaná od marca minulého roka pre úplatky, obviňovanie súdnych rozhodnutí v prospech Mariana Kočnera, ale aj pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenie spravodlivosti. Od septembra minulého roka začala spolupracovať s políciou a okrem priznania sa k spáchaniu svojej trestnej činnosti vypovedá aj o iných osobách.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies