Jadrové elektrárne v Nemecku zrejme neskončia v roku 2021

NETKY.SK • 31 August 2010, 07:34 • 2 min
Jadrové elektrárne v Nemecku zrejme neskončia v roku 2021

Jadrové elektrárne v Nemecku zrejme neskončia v roku 2021

slovakia

left justify in out

img

Podľa Berlína by sa jadrové elektrárne mali využívať dlhšie než sa pôvodne plánovalo. Nová štúdia tvrdí, že o 10 až 15 rokov dlhšie využívanie atómovej energie v porovnaní s pôvodným plánom, pomôže pri kontrole cien energií a dosahovaní ambicióznych klimatických cieľov.
      Hovorca kancelárky Angely Merkelovej Steffen Seibert však dnes uviedol, že vláda zoberie do úvahy aj bezpečnostné a právne záležitosti, než sa rozhodne, o koľko dlhšie ponechá v prevádzke 17 atómových elektrární. Dodal, že kabinet by mal v tejto otázke rozhodnúť do 28. septembra.
      V roku 2000 sa vtedajšia nemecká vláda rozhodla, že do roku 2021 zastavia prevádzku všetky jadrové elektrárne v krajine. Merkelová sa snaží toto rozhodnutie zvrátiť. Preto vláda zadala odborníkom, aby vypracovali štúdiu o vplyvoch predĺženia životnosti jadrových elektrární. V rámci rôznych scenárov išlo o predĺženie ich prevádzky o 4 až 28 rokov.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies