Irán sa chystá vyslať do Mexického zálivu vojenské lode

NETKY.SK • 23 November 2017, 18:53 • 2 min
Irán sa chystá vyslať do Mexického zálivu vojenské lode

TEHERÁN - Irán už čoskoro vyšle do Mexického zálivu vojenské lode. Oznámil to nový veliteľ iránskeho námorníctva Hosejn Chánzádí, ktorého v stredu citovala agentúra Tasním.

slovakia

left justify in out

Lode preplávajú Atlantickým oceánom, zakotvia v niekoľkých juhoamerických krajinách a vplávajú do Mexického zálivu, kde posádky zamávajú iránskou vlajkou, povedal kontradmirál Chánzádí na svojej prvej tlačovej konferencii po nástupe do funkcie.

 

Vyzdvihujúc plány na rozvoj vojenského vybavenia pre operácie v medzinárodných vodách uviedol, že námorníctvo v budúcom roku predstaví nové lode i ponorky.

 

Chánzádí taktiež avizoval, že na budúci týždeň bude do Kaspického mora vyslaná korveta domácej výroby Separ, z ktorej možno odpaľovať rakety. Pripojí sa tam k iránskej Kaspickej flotile.

 

Okrem toho sa námorníctvo chystá otvoriť letisko v prístavnom meste Džásk ležiacom v Ománskom zálive, dodal kontradmirál.

Agentúra Tasním poznamenala, že iránska flotila vrátane logistickej lode Búšehr a torpédoborca Alvand oboplávala v novembri 2016 Afriku.

 

Irán tvrdí, že jeho vojenská prítomnosť v medzinárodných vodách je zameraná na demonštráciu svojej námornej sily a na šírenie posolstva mieru a priateľstva.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies