Dotácia na stravu: Rezort práce pokračuje v podpore rodín

NETKY.SK • 21 Jún 2024, 16:55 • 2 min
Dotácia na stravu: Rezort práce pokračuje v podpore rodín

Zabezpečiť jedlo pre deti v školských zariadeniach, viesť ich k zdravým stravovacím návykom a odbremeniť rodičov od finančných výdavkov. To sú hlavné ciele dotácie na stravu, ktorú štát poskytuje na bezmála pol milióna detí v škôlkach a školských zariadeniach.

slovakia

left justify in out

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, známa ako dotácia na stravu, je určená pre deti v poslednom ročníku materskej školy, pre deti v základných školách, pre deti prvom až štvrtom ročníku stredných škôl na osemročných vzdelávacích programoch a pre deti v prvom ročníku päťročného vzdelávacieho programu stredných škôl, ak boli prijaté z ôsmeho ročníka základnej školy.

O dotáciu spravidla žiadajú zriaďovatelia škôl na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. S jej poskytovaním sú spojené viaceré povinnosti, blíži sa dátum plnenia dvoch z nich.

Za každé výchovno-vzdelávacie zariadenie samostatne je potrebné podať oznámenie o počte odstravovaných obedov za obdobie od 1. januára 2024 do 30. júna 2024. V oznámení žiadateľ uvedie počet oprávnených odstravovaných detí a obedov za každý kalendárny mesiac. Toto oznámenie je potrebné podať na príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny do 15. júla 2024.

Okrem toho sú žiadatelia povinní do 10. augusta 2024 doručiť aktualizované zoznamy detí, na ktoré žiadajú o poskytnutie preddavku dotácie od 01.09.2024 do 31.12.2024. Je na rozhodnutí zriaďovateľa školy, akú formu prejavenia záujmu o poskytnutie dotácie zo strany rodičov použije, na základe zákona je povinný mať jednoznačne preukázané, že rodič dieťaťa požiadal v novom školskom roku 2024/2025 o poskytnutie dotácie na stravu. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, Foto: paris.fr
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies