Čínska ropná firma CNOOC zvýšila zisk za 1. polrok na dvojnásobok

NETKY.SK • 20 August 2010, 08:19 • 2 min
Čínska ropná firma CNOOC zvýšila zisk za 1. polrok na dvojnásobok

Čínska ropná firma CNOOC zvýšila zisk za 1. polrok na dvojnásobok

slovakia

left justify in out

Spoločnosť CNOOC, najmenšia z troch hlavných štátnych čínskych ropných firiem, oznámila viac než dvojnásobné medziročné zvýšenie čistého zisku za 1. polrok tohto roka. Pod tento výsledok sa podpísali najmä vyššie ceny ropy a vysoké vládne stimuly pre domáce firmy počas krízy.
      Čistý zisk CNOOC za obdobie od januára do konca júna dosiahol 25,99 miliardy jüanov (2,98 miliardy eur) oproti 12,4 miliardy jüanov za rovnaké obdobie minulého roka.        
      Spoločnosť je síce najmenšia z veľkých štátnych ropných firiem v Číne, ale je najväčším producentom ropy z morských ložísk. Podobne ako jej konkurencia, PetroChina a Sinopec, aj ona využila vysoké dotácie vlády na podporu ekonomiky. Firma uviedla, že jej produkcia vzrástla medziročne o 41 % na 149 miliónov barelov ropného ekvivalentu (1 barel = 159 litrov) a tržby sa zvýšili viac než dvojnásobne na 83,16 miliardy jüanov zo 40,65 miliardy jüanov za 1. polrok 2009.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies