Indonézsky tínedžer prežil sám na mori 49 dní

NETKY.SK • 25 September 2018, 07:01 • 2 min
Indonézsky tínedžer prežil sám na mori 49 dní

JAKARTA - Osemnásťročného tínedžera z indonézskeho ostrova Sulawesi zachránili po 49 dňoch strávených na mori.

slovakia

left justify in out

Aldi Novel Adilang pracoval na plávajúcej rybárskej chatrči ukotvenej zhruba 125 kilometrov od indonézskeho pobrežia. Mal za úlohu rozsvecovať lampy, ktoré lákali ryby do sietí. Každý týždeň mu kolegovia z pevniny nosili zásoby potravín a odvážali úlovky.

 

V júli sa však počas búrky pretrhlo kotviace lano a domček odnieslo na otvorený oceán. Mladík prežil vďaka rybám, ktoré si varil na dreve z chatrče, a pil morskú vodu filtrovanú cez šaty.

 

Zachránila ho až 13. augusta loď plaviaca sa pod panamskou vlajkou. Stroskotanca objavila neďaleko ostrova Guam - vyše 2000 kilometrov východne od Sulawesi.

 

Loď zakotvila začiatkom septembra v Japonsku, kde mladý Indonézan dostal povolenie na vstup do krajiny. Podľa indonézskeho ministerstva zahraničných vecí bol v dobrom zdravotnom stave. Následne sa vrátil domov na Sulawesi.

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies