India v sobotu zaznamenala ďalší negatívny rekord. Počet nakazených a obetí koronavírusu rapídne stúpa

NETKY.SK • 1 Máj 2021, 12:55 • 2 min
India v sobotu zaznamenala ďalší negatívny rekord. Počet nakazených a obetí koronavírusu rapídne stúpa

NAÍ DILLÍ - India v sobotu dosiahli ďalší denný globálny rekord v počte nových prípadov ochorenia COVID-19.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Tamojšie úrady zaznamenali denný nárast o 401 993 nakazených, čím celkový počet infikovaných v druhej najľudnatejšej krajine sveta stúpol na 19,1-milióna nakazených.

Podľa údajov ministerstva zdravotníctva za posledných 24 hodín zomrelo ďalších 3523 ľudí, čím sa celkový počet úmrtí zvýšil na 211 853. Odborníci sa však domnievajú, že obe čísla neodrážajú realitu a prípadov je ďaleko viac. 

 

img

 

Prečítajte si tiež: Indiu doslova „kosí“ koronavírus. Z krajiny sa stalo obrovské ohnisko nákazy

Experti pripisujú nárast počtu infekcií novým, nákazlivejším variantom koronavírusu a masovým zhromaždeniam, ako sú politické zhromaždenia a náboženské podujatia, ktoré aj napriek pandémii mohli pokračovať.

 

V štáte Západné Bengálsko vo štvrtok v štátnych voľbách hlasovalo milión voličov, ktorí nedodržiavali sociálne odstupy.

 

img

Indii s krízou pomáha aj viac ako 40 zahraničných štátov. Japonsko v piatok oznámilo, že do Indie pošle 300 ventilátorov a 300 kyslíkoch koncentrátorov.

 

Svoju pomoc prisľúbili aj Francúzsko, Nemecko, Írsko či Austrália. Dve lietadlá s kyslíkovým vybavením poslalo aj Rusko a vybavenie poskytli aj Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Singapur, Spojené arabské emiráty a Thajsko.

 

Mohlo by vás zaujímať: Koronavírus v Indii neutícha. Počty nakazených a mŕtvych sú na vzostupetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies