Čína vyzvala USA, aby vyriešili problémy súvisiace s únikom tajných dokumentov

NETKY.SK • 30 November 2010, 12:33 • 2 min
Čína vyzvala USA, aby vyriešili problémy súvisiace s únikom tajných dokumentov

Čína vyzvala USA, aby vyriešili problémy súvisiace s únikom tajných dokumentov

slovakia

left justify in out

img

Čína vyzvala Spojené štáty americké, aby "náležite vyriešili záležitosti" súvisiace so správami o úniku tajných materiálov amerického ministerstva zahraničných vecí. Informoval o tom dnes hovorca čínskeho rezortu diplomacie.
      Hovorca na pravidelnej tlačovej konferencii uviedol, že Peking zaregistroval únik utajených dokumentov z ministerstva zahraničných vecí USA a ich zverejnenie webovou stránkou WikiLeaks, ale odmietol to ďalej komentovať.
      Niektorí čínski predstavitelia nepokladajú Severnú Kóreu za užitočného spojenca a nebudú zasahovať, ak sa izolovaný komunistický štát zrúti - vyplýva to z tajných materiálov, ktoré boli zverejnené v nedeľu 28. novembra.
      Materiály, z ktorých väčšina pochádza z roku 2007 alebo z neskoršieho obdobia, obsahujú aj tvrdenie, že čínske politbyro nariadilo vniknutie do počítačových systémov spoločnosti Google. Išlo o súčasť rozsiahlejšej, koordinovanej kampane počítačovej sabotáže, ktorú uskutočnili pracovníci čínskej vlády, súkromní bezpečnostní odborníci a hackeri. Informoval o tom americký denník New York Times.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies