Hviezdu akčných filmov Jeta Liho trápi hyperaktívna štítna žľaza

NETKY.SK • 28 December 2013, 15:29 • 2 min
Hviezdu akčných filmov Jeta Liho trápi hyperaktívna štítna žľaza

HONGKONG - Čínsky herec žijúci v USA Jet Li trpí poruchou činnosti štítnej žľazy nazývanou hypertyreóza, vyvoláva okrem iného zmeny v metabolizme, je však všeobecne liekmi ovplyvniteľná.

slovakia

left justify in out

Päťdesiatročná hviezda akčných filmov to povedala počas nakrúcania talentovej šou v Číne, kde je jedným z porotcov, informovala agentúra AP.

Herec pripustil, že pribral, vysvetlil však, že s liekmi, ktoré berie, sa neodporúča cvičiť.

Chorobu mu zistili v roku 2010 a darilo sa mu udržať ju liekmi pod kontrolou. Nedávno sa však choroba ozvala znova plnou silou.

Jet Li bol v mladosti šampiónom bojových umení a v 80. rokoch začal svoje schopnosti využívať aj vo filme. Jeho hollywoodska kariéra zahŕňa snímky ako Majster Kung Fu (1992), Smrtonosná zbraň 4 (1998), Romeo musí zomrieť (2000) alebo sériu Expendables.

Herec priznal, že chvíľami si nie je istý, či bude schopný pokračovať vo filmovaní, je však odhodlaný nevzdať sa. "Mám bolesti, ale netrpím. Som šťastný," povedal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies